TRABZON ARAÇ KİRALAMA

Trabzon Araç Kiralama ve rezervasyon işlemlerinizi online olarak sayafamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Online Rezervasyon için sayfamızı ziyaret edin.

Hemen Araç Kirala WhatsApp Rezervasyon

Trabzon Eco Oto Kiralama

TRABZON HAVALİMANI İÇ HATLAR ÇIKAN YOLCU SALONU
Hafta İçi: 08:00 – 22:00
Cumartesi: 10:00 – 22:00
Telefon: 90 850 307 08 50
Mobil: 90 555 860 33 83

Tarihi Dokusuyla Trabzon

Kuruluşu M.Ö. 2000’li yıllara dayanan Trabzon; Doğu Karadeniz Bölgesi’nin incisi olarak nitelendirilmektedir. Doğu Karadeniz bölgesinin coğrafi, etnik, tarihî ve kültürel yapısı itibariyla cazibe merkezlerinden bir tanesidir. Kelime anlamıyla Trabzon, Trabların ülkesi anlamına gelmektedir ve bu görüş açısıyla Trabzon'a Orta Asya kökenli Trab, Tibar ve Şilaplar’ın bu kente isimlerini vermiş olduklarını söyleyebiliriz. Sahip olduğu doğal güzellikleri ve tarihi değerleriyle birlikte Trabzon, aynı zamanda Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en gelişmiş şehridir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır ve tarihi İpek Yolu üzerinde yer almaktadır. İpek Yolu üzerinde yer alması sebebiyle Asya ve Avrupa’yı da birbirine bağlamış olan bir şehirdir. Tarihi dönemler içerisinde Trabzon, birbirinden farklı pek çok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple Trabzon’da doğal güzellikler ve tarihi mekanlar dışında çok sayıda camiler, manastırlar ve kiliseler de yer almaktadır. Trabzon’un bu özelliği, şehirdeki inanış çeşitliliğini yansıtmaktadır. Sümela Manastırı, Vazelon Manastırı, Kaymaklı ve Kızlar Manastırı, Kuştul Manastırı; Saint Anna Kilisesi, Santa Maria Kilisesi, Küçük Ayvasıl Kilisesi; Ortahisar Camii, Yenicuma Camii, Gülbahar Hatun Camii, İskenderpaşa Camii, Gözaçan Camii gibi ibadet yerleri, Trabzon’un bu özelliğini en iyi biçimde ortaya çıkaran yerlerdir. Trabzon’daki bu inanış çeşitliliğini, Trabzon Araç Kiralama hizmeti olan Eco Oto Kiralamadan alacağınız hizmetle keşfedebilirsiniz.

Doğa Güzellikleri ve Yöresel Mutfağıyla Trabzon

Trabzon, yeşili ve maviyi bir araya getiren muhteşem bir doğaya sahip bir şehirdir. Sahip olduğu doğal güzellikleriyle birlikte ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Uzungöl, Balıklı Göl, Hamsiköy, Ortamahalle, Hıdırnebi Yaylası, Kayabaşı Yaylası, Çal Mağarası, Sera Gölü, Boztepe, Sultan Murat Yaylası, Altındere Vadisi, Şolma Yaylası, Erikbeli Yaylası, Şahinkaya Kanyonu, Çamburnu Tabiat Parkı, Çalcamili Tabiat Parkı, Kadırga Yaylası gibi doğal güzellikler, yeşilin ve doğanın Trabzon’da harikalar yarattığı yerlerdendir. Ayrıca; Trabzon Kalesi, Kostaki Konağı, Atatürk Köşkü, Trabzon Müzesi (Şamil Ekinci Müzesi), Trabzon Tarih Müzesi, Trabzon Şehir Müzesi, Tarihi Bedesten Çarşısı, Tarihi Bakırcılar Çarşısı gibi yerler; Trabzon’da ziyaret edilmesi gereken diğer kültürel miraslardandır. Tarihi kimliği ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel yemekleriyle de göz dolduran bir şehirdir Trabzon. Akçaabat Köfte, Hamsi Çorbası, Karalahana Çorbası, Trabzon Pidesi, Karalahana Sarması, Kuymak, Fasulye, Kaygana, Hamsili Pilav, Hamsi Tava, Hamsiköy Sütlacı, Laz Böreği, Mısır Ekmeği, Vakfıkebir Ekmeği gibi lezzetler, Trabzon’a lezzet katan yöresel tatlardır. Tüm bunların yanı sıra kemençe, horon (Akçaabat Horonu), Kolbastı, Hamsi ve Fındık ise Trabzon’un en önemli değerleridir. Trabzon’un arazi yapısına uygun olan araç seçeneklerine, Trabzon Araç Kiralama hizmeti Eco Oto Kiralama’nın geniş araç filosundan kolayca ulaşabilirsiniz.

Trabzon Araç Kiralama ile Trabzon ve Doğu Karadeniz Turu Fırsatını Yakalayın

Pek çok yerden yerli ve yabancı turisti ağırlayan Trabzon’u keşfetmek için kendinize en uygun aracı kiralayarak rotanızı ve tatil planınızı oluşturabilirsiniz. Trabzon Havalimanı içerisinden Trabzon Araç Kiralama hizmetini, Eco Oto Kiralama şirketi ile edinebilirsiniz. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin incisi olan Trabzon, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin başlangıç noktasıdır. Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar (merkez ilçe), Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçelerine sahiptir. Trabzon şehir merkezi deniz kıyısından başlayan ve giderek yükseltisi artan bir coğrafik yapıya sahiptir. Güneyde Gümüşhane ve Bayburt; doğuda Rize ve batısında Giresun illerine komşudur. Bu nedenle Trabzon Havalimanı ve merkez ofislerden kiralayacağınız araçlarla Doğu Karadeniz turuna çıkmak için kaçırılmayacak bir fırsat yakalayabilirsiniz. Eco Oto Kiralama şirketinden kiralayacağınız hizmet sayesinde kendinizi kendi aracınızda hissedebileceğiniz konfora sahip araçlar ile ayrıcalıklı hissedeceksiniz.