ORDU GİRESUN ARAÇ KİRALAMA

Ordu Giresun Araç Kiralama ve rezervasyon işlemlerinizi online olarak sayafamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Online Rezervasyon için sayfamızı ziyaret edin.

Hemen Araç Kirala WhatsApp Rezervasyon

Ordu Giresun Eco Oto Kiralama

ORDU GİRESUN HAVALİMANI İÇ HATLAR ÇIKAN YOLCU SALONU
Hafta İçi: 08:00 – 22:00
Cumartesi: 10:00 – 22:00
Telefon: 90 850 307 08 50
Mobil: 90 555 860 33 83

Tarihi Oluşumuyla Ordu

Ordu, Karadeniz Bölgesi’nde Orta ve Doğu Karadeniz kesiminde yer almaktadır. Ülkemizin en kalabalık otuzuncu şehri olma özelliğini taşımaktadır. Ordu’nun yüz ölçümü, ortalama olarak 5.952 kilometrekaredir. Bu özelliği bakımından yer aldığı bölgenin üçüncü büyük şehri olma özelliğine de sahiptir. 19 adet ilçeye sahiptir ve Altınordu, Perşembe, Fatsa, Ünye, Mesudiye, Akkuş ilçeleri, başlıca ilçeleridir. En kalabalık ilçesi, Altınordu ilçesidir ve bu ilçe, merkez ilçedir. 2014 yılında yapılan yerel seçimler ile Büyükşehir unvanına sahip olmuştur. Araştırmalara göre Ordu’da bilinen ilk yerleşim, M.Ö.7. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Ordu’nun ilk yerleşim yeri; Ordu şehir merkezine ortalama 5 km mesafede yer alan Bozukkale adındaki bölgedir. Bu bölge, Kotyora adı ile kurulmuştur ve ismi, Kut Yöresi anlamına gelmektedir. Ordu, 1391 senesinde Yıldırım Bayezid tarafından Osmanlı tebaasına dahil edilmiştir ve 1461 senesinde Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon Rum Pontus Devleti’ni yenilgiye uğratmasıyla birlikte kalıcı olarak Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Ordu adının nereden geldiği hakkında çeşitli rivayetler bulunmaktadır. En yaygın olan rivayet şudur: Hacı Emiroğlu Süleyman Bey tarafından 1396 senesinde Giresun’u fethetmek amacıyla Eskipazar bölgesinde on iki bin kişinin toplanmasıyla birlikte Ordu isminin verilmesidir. Ordu’nun tarihi oluşumunu yerinde keşfetmek isterseniz; Ordu Giresun oto Kiralama hizmeti Eco Oto Kiralama’nın müşteri odaklı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ordu’nun Geçim Kaynağı: Fındık

Ordu’nun başlıca geçim kaynağı tarımdır ve nüfusun büyük bir çoğunluğu tarımcılık ile uğraşmaktadır. Yumuşak ve bol yağışlı bir iklime sahip olmasından dolayı fındık üreticiliği geniş yer tutmaktadır. En önemli geçim kaynağı fındıktır ve Ordu, ülkemizdeki fındık ihtiyacının %50’sini karşılamaktadır. Ordu’nun il genelinde ortalama olarak yüz milyon fındık ağacı yer almaktadır ve yılda seksen bin ton fındık üretilmektedir. Ünye, Perşembe ve Fatsa ilçeleri, Ordu’da fındık üretiminde ilk sıralarda yer almaktadır. Fındığın yanı sıra; mısır, patates, soya, fasulye, arpa ve buğday diğer geçim kaynaklarıdır. Ordu, turizm potansiyelini her geçen sene arttırmaktadır. Bakir doğası, upuzun kumsalları, yemyeşil yaylaları ile birlikte yılın her mevsimi yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. En önemli ilçelerinden biri olan Ünye, köklü tarihinin yanı sıra oksijen kaynağı olan piknik alanları ve geniş plajlarıyla yaz aylarında turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Doğa içerisinde huzurla vakit geçirmek isterseniz; Turnalık Yaylası, Perşembe Yaylası ve Çambaşı Yaylası sizleri beklemektedir. Bunların yanı sıra; Boztepe, Ulugöl Tabiat Parkı, Yason Kilisesi, Çambaşı Kayak Merkezi, Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi, Yason Burnu, Ohtamış Şelalesi, Kurul Kalesi, Çiseli Şelalesi Ordu’da ziyaret edilmesi ve görülmesi gereken yerlerdir. Ordu’nun bu yerlerini, Ordu Giresun araba Kiralama firması Eco Oto Kiralama ile kendinize konforlu bir şekilde yakın kılın.

Ordu Mutfağıyla Lezzetli Bir Seyahat Molası Sizleri Bekliyor

Doğası ve tarihi dokusunun yanında Ordu, birbirinden leziz yemekleriyle de ayrı bir öneme sahiptir. Bezelye Kayganası, Soslu Patlıcan, Pazı Mücveri, Mısırlı Yarmalı Aş, Sakarca Mıhlaması, Pancar Diblesi, Keşkek, Fırın Fasulyesi, Etli Pancar Sarması, Un Helvası, Hamsi Köftesi, İçli Tava, Isırgan Çorbası, Karalahana Çorbası, Galdirik Kavurması, Zetiyani, Bileki Ekmeği, Pancaa Döşemesi, Ordu Yağlısı, Gürcü Kavurması, Mısır Çorbası, Gendeme Çorbası, Pekmez Yağlaşı Tatlısı Ordu mutfağına zenginlik katan yöresel lezzetlerdendir. Karadeniz’in incilerinden bir tanesi olan Ordu’da tarihi yapısı, doğası ve nefis yemekleriyle unutulmayacak bir seyahat deneyimi yaşamak issterseniz; Or-Gi Havalimanı’nda yer alan Ordu Giresun Araç Kiralama hizmeti olan Eco Oto Kiralama şirketinden rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayınız.