İZMİR ARAÇ KİRALAMA

İzmir Araç Kiralama ve rezervasyon işlemlerinizi online olarak sayafamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Online Rezervasyon için sayfamızı ziyaret edin.

Hemen Araç Kirala WhatsApp Rezervasyon

İzmir Eco Oto Kiralama

PAPİLLON İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR GELEN YOLCU SALONU
Hafta İçi: 08:00 – 22:00
Cumartesi: 10:00 – 22:00
Telefon: 90 850 307 08 50
Mobil: 90 543 477 97 08

Tarihi Yönleriyle İzmir’e Bir Bakış

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, İzmir Körfezi üzerinde yer almaktadır. Yüz ölçümü baz alındığında Türkiye’nin 23. Büyük ili olma özelliğini taşımaktadır. Batı kısmında Ege Denizi ve adaları bulunmaktadır. İzmir, Yunanistan’ın başkenti Atina’dan sonra Ege Denizi’nin ikinci en büyük ve kalabalık şehri olma özelliğini de taşımaktadır. İzmir, birkaç tane küçük derenin oluşturmuş olduğu alüvyonlu bir ovada engebeli yapıda bir araziye sahiptir. Fakat iklim özellikleri ve sularının yapısı itibarıyla oldukça verimli arazilere de sahiptir. Aynı zamanda pek çok fabrikayı da bünyesinde barındırmaktadır ki bu fabrikalar, ticari katkı sağlamakta olan sanayi, gıda ve rafineri fabrikalarıdır. Bu yönüyle iş olanaklarına da geniş yelpazede yer verdiği için cazibesini arttırmaktadır. İyonya ve Roma gibi pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İzmir, yatların uğrak yeri olan limanı ve geniş caddeleriyle muazzam vakit geçirilebilecek birçok yeriyle nam salmıştır. Çok büyük bir tarihe, uygarlığa ve kültüre sahiptir. İzmir’in isminin kaynağıyla ilgili de pek çok rivayet yer almaktadır. Bu rivayetler içerisinden en kabul görmüş olanı şudur: Günümüzdeki İzmir civarında yaşamış olan Erktidler’in lideri olan These, Amazon kadını Smyrna ile evlenmiştir. Ve bölgesine eşinin ismini vermiştir. İzmir adının ilk halinin buradan geldiği rivayet edilmektedir. Söylenen diğer bir rivayete göre ise yapılmış olan arkeolojik kazı çalışmalarında bulunan kil tabletlerden yola çıkılarak şehrin adını Efes’te bulunan bir kraliçeden aldığı da rivayet edilmektedir. İzmir’in tarihi dokusunda bir yolculuğa çıkmak için İzmir Araç Kiralama hizmeti Eco Oto Kiralama ile tatil planınızı güvenle oluşturabilirsiniz.

Cumhuriyet Tarihi’nde İzmir

Çok eski bir yerleşim yeri olan İzmir’in ilk yerleşim yeri, İzmir Höyüğü’dür. Buna rağmen günümüzdeki Çandarlı ve Foça ilçelerinin de ilk yerleşim yerlerinden olduğu araştırmalarca tespit edilmiştir. Çandarlı ve Foça’nın en önemli özelliği, iki adet limana sahip olmaları ve kara alanları sayesinde olası saldırılara karşı bir savunma konumunda olmasıdır. Daha sonra nüfus artışına bağlı olarak sınırlar genişletilmiştir. 1442 senesinde Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde kalan İzmir, Kurtuluş Savaş döneminde de düşmanla büyük bir mücadele halinde olmuştur. İzmir İktisat Kongresi’ne de ev sahipliği yapmış olan İzmir, Cumhuriyet tarihinde önem teşkil eden şehirlerden bir tanesidir. Günümüzde büyükşehir unvanını almıştır ve 1971 yılında Akdeniz Oyunları’na, 2005 yılında ise Dünya Üniversiteler Oyunları’na ev sahipliği yapmıştır. İzmir’in bütün yönlerinde yeni ufuklar keşfedebilirsiniz. Bunun için İzmir Araç Kiralama hizmeti Eco Oto Kiralama ile hemen iletişime geçip aracınızı kiralayabilirsiniz.

Kültürel Ve Doğal Güzellikleriyle İzmir Keşfi

Kültürel ve tarihi birikiminin yanı sıra İzmir tarihi ve doğal güzellikleriyle de her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Çeşme, Alaçatı, Alsancak, Urla, Kordon, Seferihisar, Şirince Köyü, Selçuk, Karaburun Yarımadası, Ödemiş, Karagöl Tabiat Parkı, Değirmendere Şelalesi, İzmir Kültürpark, Delikli Koy, Kemeraltı Çarşısı, İzmir Tarihi Asansör, Basmane, İzmir Saat Kulesi, Kadifekale, Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti, Teos Antik Kenti, Homeros Vadisi, Nebier Şelalesi, Yedi Uyurlar Mağarası, İzmir Kuş Cenneti gibi İzmir’e ait bu yerler; İzmir seyahatlerinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. İzmir Köfte, Boyoz, Patlıcanlı Silkme, Sütlü Dilbalığı, İzmir Lokması, Kumru, Kabak Çiçeği Dolması, Şevketi Bostan, Çıntar Kızartması, Çığırtma, Töngül Pide, Papaz Yahnisi, Tire Köftesi, Yoğurtlu Gopez, Deniz Börülcesi, Girit Ezme, Bomba, Badem Ezmesi gibi birbirinden leziz yemekler de İzmir’de buram buram Ege mutfağını yansıtan yöresel yemeklerdir. Bu leziz Ege yemeklerinin tadına bakmak isterseniz İzmir araba kiralama şirketi Eco Oto Kiralama ile hemen kolayca rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.