Kadınlar Otomatik Erkekler Manuel Araç Kiralıyor

Kadınlar Otomatik Erkekler Manuel Araç Kiralıyor

Ordu Araç Kiralama sektörününün kurumsal şirketlerinden Eco Oto Kiralama, yapmış olduğu çalışma istatistiğine göre kadınlar otomatik ve küçük araç seçerken, erkekler dizel ve sedan araç tercih ettiği görülmektedir.

Oto Kiralama Sektöründe Erkeklerin Ağırlığı Devam Ediyor

Eco Oto Kiralama yaptığı verilere göre Araç Kiralama işlemlerinin %77'si erkekler tarafından gerçekleşmektedir. Ankara Oto Kiralama sektöründe erkeklere oran ile kadınlar %3 artış yakaladığı gözükmektedir.

Kadınlar daha çok Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum gibi tatil yörelerinde, %40 oranın da İzmir Araç Kiralama hizmeti almaktadır. Anadolu şehirlerinde ise Trabzon, Gaziantep ve Kayseri gibi yerler de kadınların Trabzon Araç Kiralama oranı %10 olmaktadır.

Genelde Giresun Rent a Car sektöründe erkeklerin tercih ettikleri Araç Kiralama seçenekleri arasında dizel ve sedan araçlar ön planda olmaktadır. Kadınların tercihi ise genelde hatchback ve otomatik araçlardan yana olmaktadır.

Ortalama erkeklerin kiraladığı araç fiyatları, kadınların kiraladığı araçlardan %12 daha ucuz olmaktadır. Kadınların fiyata duyarlılığı daha önemli ölçüdeyken, erkekler daha ucuz araçları tercih etmektedir.

Erkekler Daha Uzun Süreli Rent a Car Kullanıyor

Kadınlar ile erkekler arasında kiralanan gün sayısı çok büyük farklar göstermektedir. Kadınlar ortalama 5 gün kiralama yaparken, erkekler ortalama 8 gün Araç Kiralama hizmeti almaktadır. 

Kadınlar Rent a Car hizmetinde daha kısa süreli kiralamayı tercih etmektedir. Erkekler Kiralama hizmetini iş amaçlı uzun süreli kullanırken, kadınlar ise tatil amaçlı Oto Kiralama hizmeti almaktadır.

Kadınlar Daha Az Km Yapıyor

Kadınlar araç kiralarken günlük 250KM sınırını yeterli bulmaktadır. Erkekler daha fazla yol giderek, aşım ücreti ödemeyeceği ve kilometre sınırı olmayan araç tercihi olmaktadır.

Online Rent a Car Talebi Artıyor

Telefon veya online Araç Kiralama hizmeti sunan Eco Oto Kiralama, sektör içerisindeki hareketliliği takip ederek, hizmet kalitesini daima yenilemektedir. Telefon ile aranma ve rezervasyon oluşturma talepleri azalırken, online rezervasyon seçenekleri sağlayan şirketler %10 arttığı gözlemlenmektedir.

Rent a Car hizmetleri içerisinde müşteri tarafından firma aranarak Kiralama yapılma oranları oldukça azaldığı görülmektedir. Oto Kiralama sektöründe online işlemler giderek büyük önem kazandığı artış göstermektedir. Aylık veya yıllık Araç ve Filo Kiralama hizmeti almak isteyen kişiler telefon aramasını daha çok tercih etmektedir.

Oto Kiralama ve Rent a Car hizmeti sektöründe online hizmet sunmasıyla Eco Oto Kiralama, kurumsal şirketler içerisine ismini yazdırmayı başarmıştır. 1993 yılı kuruluşu itibariyle müşteri portföyünün taleplerine karşılık vermesi sayesinde, araç filosunu yenileyerek kurumsal hizmet vermektedir.

Sizde en uygun aracı bulmak için https://www.ecootokiralama.com/araclar-1.html web sayfasını ziyaret ederek online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

'Aracınızı seçerek kalitenin keyfini sürün.'

Müşteri Hizmetleri 7/24 ;


Benzer İçerikler ;

Kadınların Araç Kiralama Seçimini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Covid19 Salgınında Kadınlar Araç Kiralamaya Yöneliyor

Kiralık Araçlarda Kilometre Sınırı Var Mı? Eco Oto Kiralama