Rent a Car Hizmeti ile Kışın Sürüş Güvenliği

Rent a Car Hizmeti ile Kışın Sürüş Güvenliği

Kış öncesi özellikle araç lastikleri kontrol edilmelidir. Trabzon Rent a Car hizmeti içerisinde Eco Oto Kiralama şirketi, kış gelmeden önce otomobillerinin kontrolünü sağlamaktadır. Çoğu otomobil sahibi yada sürücü, bu gerçeği görmezden gelerek son ana kadar değişim için beklemektedir. Bunu yapmamanız sağlığınız açısından size yardımcı olacaktır.

Otomobilinizin buzlanma, kar yağışı ve kış yolu için hazır olması gerekmektedir. Otomobili kışa hazırlamak, sizi ve yanınızdakileri güvende tutacaktır.

Rent a Car Hizmeti ile Lastik Özellikleri Nasıldır?

Kış Lastikleri

İkamet ettiğiniz bölgede sıkça kar yağışı mevcut ise kar lastiği satın almanız gerekmektedir. Kış lastikleri aynı zamanda, sık sık dağlara ve tepelere yolculuk yaptığınızda da sizin için faydalı olacaktır. Güçlü otomobile sahip olsanız dahi standart lastik ile karda sürüş güvenliği yeterli olmayacaktır. Kar lastiği pahalı olmasına karşılık, en zor sürüş koşulları içerisinde sizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

Kar lastikleri içerisinde Rotherdam'ı tercih etmenizi öneririz. Satın alım öncesinde, otomobilinize nereden en uyguna kar lastiği alabileceğinizi, tamirciye sormanız gerekmektedir.

Basıncı Doğru Seviyeye Ayarlayın

Düşük yada aşırı şişirilen lastikler ile güvenli olmayan sürüş deneyimi yaşayacaksınızdır. Bu tür lastikler ile trafik kaza oranınız yükselmektedir. Otomobilinizin yol tutuşu ve fren performansı düşecektir. Aşırı şişirilen lastik iç kısıma, düşük şişirilen lastik ise dış kısıma zarar vermektedir. Bu durum lastik dayanıklığını azaltarak, aşınma oranını hızla yükseltecektir.

Valf arızası yada lastik delinmesi, basıncı sönme noktasına düşürerek dış ve iç lastik kısmına zarar verecektir. Ayda bir kez lastik basıncı kontrolü gerçekleştirmelisiniz. Otomobiliniz için doğru basınç seviyesini, kullanım kılavuzu yada sürücü kapısındaki etiket içerisinde bulabilirsiniz.

Maksimum basıncın çalışma basıncı olarak varsaymamanız, okuma sırasında size yardımcı olacaktır. Maksimum basınç, yapısal bütünlük bozulmadan önce lastiğin oluşturduğu basınc miktarına denilmektedir. Çalışma basıncı, otomobilinizin sorunsuz şekilde tekerleklerinin yuvarlanması sonucu ihtiyaç duyulan doğru basınç miktarı olmaktadır.

Basınç göstergesi, basıncı okumaktadır. Doğru basıncı ayarlamanız için şişirme ve söndürme kullanılmaktadır. Lastik basıncı soğuk lastikler de kesinlikle okunması gerekir. Aşırı yük taşıyan otomobillerin, biraz fazla lastik basıncına sahip olması gerekmektedir. Hus, otomobilinizdeki yükün lastiklere oluşturduğu basıncı bu şekilde dengeleyecektir.

Kış ayı gelmesiyle birlikte güvenli sürüş endişe oluşturmaktadır. Şimdi Trabzon Araç Kiralama alanında Eco Oto Kiralama şirketi, sevdiklerinizle güvenli seyahatleriniz için hizmet vermiş olduğu geniş araç filosunda kış lastikleri kullanmaktadır. Lastik havasının büzülmesine neden olan soğuk ve sıcaklık, lastiği düz hale getirmektedir.

Yanlış basınç seviyesi, sadece kazaya neden olmamakla beraber tekerleğe de zarar vermektedir. Basınç kontrolü gerçekleştirerek kış aylarında garajda lastik ayarlarınızı yapmanız, yaşayabileceğiniz zorlulukların önüne geçecektir. Bu eylem hayat kurtaracaktır.

Lastik Sırtı

Otomobilinizin lastikleri hızlı aşınır ve periyodik döndürmeyi kaçırırsanız, kış aylarında lastik sırtı çok büyük yük olacaktır. Diş derinliği azalmış lastik, mükemmek sürüş koşullarında zararlı olmaktadır. Kış ayında otomobil kullanmadan önce Bridgestone Tyres Rotherdam lastik dişlerini kontrol etmelisiniz. Aksi takdir de yanınızdakileri ve kendinizi riske atarsınız.

Kaygan, karlı, buzlu ve ıslak yollarda otomobile uygun çekiş sağlamak, lastik sırtının temel amacı olmaktadır. Bu tür yol durumunda ise daha fazla yol tutuşu  gerektirecektir. Uygun diş derinliğine sahipseniz, bu tür yollarda güvenle araç kullanabilirsiniz. Nedeni ise, otomobilinizin zamanında duracağından emin olmanız olacaktır.

Güvenilir lastik tamircinizi ziyaret ederek, lastik sırtını kontrol ettirmenizi öneririz. Yeterli olacak şekilde lastik dişine sahip değilse değiştirmeniz gerekmektedir. 

Kış Ayında Araç Kiralama Şirket Bilgisi

Türkiye'de kış ayları oldukça zor geçmektedir. Bu durumda otomobilleriniz daima sizi güvende hissettirmelidir. Siz de Eco Oto Kiralama şirketi ile kendinizi, güvende hissederek seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon Oto Kiralama - Ankara Oto Kiralama - İzmir Oto Kiralama - Giresun Oto Kiralama ve Ordu Oto Kiralama alanlarında Araç ve Filo Kiralama hizmetiyle, kış aylarının da vazgeçilmezi olmaktadır.

'Üzgün ​​olmaktansa güvende olmak çok daha iyidir!'

Müşteri Hizmetleri 7/24 ;


Benzer İlginizi Çekecek Tanıtım İçerikleri ;

Oto Kiralama Hizmetinde Manuel mi, Otomatik mi Seçilmeli

Lastik Basıncınıza Dikkat Etmeniz Neden Önemli

Rent a Car ile Araç Lastiği Satın Alma İpuçları