Otomatik Vites Araç Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Otomatik Vites Araç Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Trafik yoğunluğu bulunan büyükşehirlerde işe gidiş ve dönüş oldukça zor olmakta ve araç kullanımı sabır gerektirmektedir. Sürücü, uzun süreli direksiyon başında saatlerini geçirmekteyse; strese girebiliyor. Bu durum neticesinde, tercih edilen araç sürüş konforu önemli olmaktadır.

Trafikte ve seyahat esnasında dur - kalk yaparken debriyaj ile vites değişimine ihtiyaç duyulmaması, otomatik araç sürüş hakimiyetinizi arttıracaktır. Araç ile fazla vakit geçirmeyen sürücününde rahatlıkla kullanacağı otomatik vites araçlar şimdi, Eco Oto Kiralama şirketi Filo ve Araç Kiralama hizmetleriyle sürüş konforu sunmaktadır.

Otomatik Araç Nasıl Kullanılır?

Otomatik ve manuel araçların vites değişimi karşılaştırıldığında, otomatik araç daha rahat olmaktadır. Son dönemle birlikte, otomatik vites manuele araca göre daha sık tercih edilmekte ve nasıl kullanıldığı sorusu sürücüler tarafından merak edilmektedir. Öncelikli olarak otomatik ve manuel aracı ayıran fark debriyajın olmayışıdır.

Yeni araç kullanmaya başlayan kişiler için otomobil akışının fazla kullanıldığı yol, daima büyük sorun oluşturmuştur. Debriyaj ile stop etme imkanı bulunmaması sebebiyle yeni sürücüler, otomatik vitesli araçları fazlasıyla rahat ve kullanışlı bulmaktadır. Otomatik vites araç deneyimi yaşamak için Eco Oto Kiralama şirketi, Araç Kiralama hizmetine göz atın.

Otomatik Vites Ne Anlama Gelir?

Vites, aracın çekiş gücü ile hızını ayarlayan dişliye verilmektedir. Otomatik vites ise motor devrine bağlı, aracın kendini idare etmesidir. Otomatik araç kullanımı için harf anlamlarını ve hareket ettirmeyi bilmeniz yeterli. Modeline göre otomatik vites araçlarda P, R, N ve D(farklılık gösterebilir) olmak üzere 4 temel vites ile 1, 2, 3 sabit vites olmaktadır.

  • P - Sürüşünüzü tamamlandığınız da kullanmalısınız. Park Etme.
  • R - Ters yönde hareket için kullanmalısınız. Geri Gitme.
  • N - Aracı boşa almak için kullanmalısınız. Boş.
  • D - Sürüşe başlamak için kullanmalısınız. İleri Gitme.

Otomatik vites harf anlamları yukarıdaki gibi olmakta ve dikkat edilmelidir. Eco Oto Kiralama şirketi, Oto Kiralama hizmet alımında müşterisini düşünmekte ve bilgilendirmektedir.

Otomatik Vites Araç Nasıl Çalıştırılır?

Otomatik vites araçlar, adından da anlaşıldığı gibi çoğu işlevi size bırakmamakta ve sürüş konforu sunmaktadır. Manuel araç sürücüsü, otomatik vitesi ilk kullanımda farklı bulsa da avantaj sağlamasıyla birlikte son yıllarda daha çok tercih etmektedir.

Peki, Otomatik Vites Araç Nasıl Çalıştırılır?, Araç için gerekli kontrol ve sürüş hazırlığı yapıldıktan sonra seyahete hazırsınız. Bazı araçların marş alması için frene basmanız gerekir. Bu sebeple ilk frene basarak aracı çalıştırabilirsiniz. Pedallar ön alt kısım içerisinde gaz sağda, fren ise solda bulunmaktadır. Aracı çalıştırmak için frene basarak kontağı saat yönünde çevirin.

P yada N kademesinde yer alan vites konumu, araç kalkışını sağlamaz. Araç çalıştırılırken mutlaka 'P' konumunda olmalıdır. El frenini indirerek, vites konumunu 'P' den 'D' ye getirdiğinizde araç hareket edecektir. Frenden hafifçe ayağınızı çektiğinizde araç hareketlenir.

Peki, Yokuşta Otomatik Vites Araç Nasıl Kullanılır?, Çoğu otomatik vites araç, geri kaymayı önleyici sistem özelliği taşımaktadır. Bu araçta sadece yapmanız gereken gaz hafifçe yüklenmek olacaktır. Geri kaymayı önleyici sistem araçlarıyla Eco Oto Kiralama şirketi, Rent a Car hizmet sektöründe müşterisinin rahatlığına sunuyor.

Araç Kiralama da Otomatik Vites Araç Tercih Ediliyor

Otomatik vites araç nasıl kullanılır sorusuna cevap arayan sürücü, seyahatini konforlu geçireceği araca yönelerek tercih etmektedir. Yoğun trafikte günün en guzel saatlerinin harcanması sürücü de olumsuz etki sağlayarak stres ve gerginlik oluşturmaktadır.

Uzun seyahat ve şehir trafiği içerisinde vites değişimiyle uğraşmak istemeyen sürücü, Araç ve Filo Kiralama hizmetlerinde en çok otomatik vitesi seçiyor. Manuel araca göre kolay ve çaba göstermeden sürebileceğiniz otomatik vites araç tercihini, Eco Oto Kiralama şirketi sunmaktadır. Farklı birçok model içerisinden kiralık otomatik vites aracı, sitemizi ziyaret ederek bulabilirsiniz.

'Otomatik vites sürüş keyfini, Eco Oto Kiralama ile yaşayın.'

Müşteri Hizmetleri 7/24 ;


Benzer İlginizi Çekecek Tanıtım İçerikleri ;

Oto Kiralama Hizmetinde Manuel mi, Otomatik mi Seçilmeli

Kadınlar Otomatik Erkekler Manuel Araç Kiralıyor