Araç Kiralama Hizmeti Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Araç Kiralama Hizmeti Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Rent a Car alanında en yaygın yöntem günlük araç kiralama olmaktadır. Günlük oto kiralama, pratik ve ekonomik oluşuyla her geçen gün yoğun rağbet görmektedir.

Geniş filo yelpazesi ve yenilenen araçları ile Eco Oto Kiralama, siz değerli misafirlerine günlük oto kiralama hizmeti sağlamaktadır. Online rezervasyonunuzu hızlıca gerçekleştirerek, güvenli ve en uygun Rent a Car ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Araç Kirala hizmetlerimizden bazıları ise; transfer hizmeti, şoförlü oto kiralama, filo kiralama, uzun dönem oto kiralama, aylık oto kiralama ve günlük oto kiralama gibi hangi hizmete ihtiyacınız varsa en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

Sürekli yenilenen geniş araç filo seçimiyle, ihtiyacınıza uygun otomobili size sunmayı görev edinmektedir. Kampanyaları, dönemsel ve yerel taleplere göre belirleyerek ideal Oto Kirala hizmeti sunmaktayız.

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Oto kiralamak isteyenler, Oto Kirala şartlarını biliyor musunuz?, Yeni ehliyet aldım ve Araç kiralamak istiyorum?, uygun Oto Kirala peşinde olanların bilmesi gereken araç kiralama şartları nelerdir?

Araç kiralamak isteyenlerin Rent a Car firmasına gitmeden, bilmesi gerekenler bulunmaktadır. Araç kiralama şartlarını bilmeden plan yaparsanız, zamanınız boşa gidebilir. Bu sebeple oto kiralama öncesi araç kiralama şartlarını öğrenmeniz gereklidir. Sizin için Oto Kirala şartlarını aşağıdaki gibi sıralamış bulunmaktayız.

Araç Kiralama şartlarını madde madde haberimizde bularak okuyabilirsiniz.

Sürücü Yaşı 21

Sigorta şartı gereğince ekonomik oto kiralayabilmek için 21 yaşında olmanız gerekmektedir. Orta ve Üst sınıf araç için ise 25 yaş alt sınır olmaktadır. Lüks ve büyük araçlarda ise en az 28 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Ehliyet Süresi

Ekonomik, orta sınıf yada üst sınıf araç kiralayacak kişiler en az 2 yıllık ehliyete sahip olması gerekmektedir. Fakat lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 yıla çıkmaktadır.

Ek Sürücü

Kiralanan oto birden fazla kişi tarafından kullanılabilmesi mümkün olmaktadır. Ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilerek kontrata işlenmesi gerekmektedir. Ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olmaktadır. Aynı şekilde ana sürücü gibi belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekmektedir.

Kilometre Sınırı

Kiraladığınız otomobilin ücretine dahil olan kilometre sınırı, otomobilin listelendiği ekranda gösterilmektedir. Belirtilen Km aşılması halinde 1TL kilometre aşım ücreti uygulanmaktadır. ''Sınırsız'' KM belirtilen araçlarda herhangi sınır bulunmamaktadır.

Ödeme Yöntemleri

Oto Kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için araç kirası ücretinin tamamını yada belli kısmını(ön ödeme tutarı) kredi kartı, banka havalesi ya da İyzico ile ödemeniz gerekmektedir. Ödemenin hepsini yaptıysanız, araç size teslim edilirken herhangi bir ücret ödemesi yapmazsınız. Ehliyet ve kredi kartınızı otomobil teslim alınırken mutlaka firmaya göstermelisiniz.

Depozit / Provizyon

Kiraladığınız otomobil ile ilgili oluşabilecek trafik, park cezası, eksik yakıt ve sigorta kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekmektedir. Kredi kartına provizyon adı verilen işlem uygulanmaktadır. Provizyon, belli tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesine denilmektedir. Kredi kartı kullanılabilir limiti azaltır, harcama olarak ekstrenize yansımamaktadır. Ana sürücü adına kredi kartı olması zorunlu olmaktadır. Bu kredi kartı en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir limite sahip olmalıdır.

Kasko / Sigorta

Kasko sigortası geçerli olması için bazı önemli şartlar mevcuttur. Alkol ve uyuşturucu kullanımı sonrası, sigortalar geçerliliğini tamamen kaybetmektedir. Kontratta yazan kişi dışında otomobilin kullanılması, hız sınırına uyulmaması, yük kotasının aşılması ve karayolları dışında kullanılması tespitinde sigorta geçerli olmamaktadır. Alkol raporunun kaza anında tutulması ve en geç 48 saat içinde Oto Kiralama şirketine teslim edilmesi gerekmektedir.

Aracınızı Havalimanından Almalıysanız

Otomobili havalimanından teslim almak için uçuş bilgileri belli olmasa da, en geç 24 saat önceden e-posta yoluyla uçuş bilgileri Oto Kiralama firmasına iletilmelidir. Rötar yapsa dahi zamanında karşılanarak otomobilinizi teslim almanız uçuş bilgileriniz sayesinde sağlanmış olacaktır.

Teslim ve İade

Kiralanan oto yalnızca belirtilen adresten teslim alınarak, iadesi içinde belirlenen adreste teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim seçeneği, kiralamanın yapıldığı semt yada ilçe sınırları içerisinde olmaktadır. Başka ilçeden kiralama yaparak, farklı semt yada ilçe sınırları içerisindeki adrese teslimat yapılamamaktadır.

Araç tesliminde en fazla 1 saat bekleme kabul edilmektedir. Ekstra bekleme talep edilmesi durumunda ise, ekstra ücret oluşarak ödeme yapılması istenebilir. Otomobilin erken iadesi durumunda ise herhangi ücret ödemesi yapılmamaktadır. Otomobilin geç iadesi durumunda ek ücret uygulaması aktifleşmektedir.

Yakıt

Araç teslim alınırken yakıt deposu kontrol edilmesi önemli olmaktadır. Kiralanan otomobilin aynı seviyede yakıt iadesi istenilmektedir. Fazla yakıtla iade edilen otomobil için ekstra para iadesi söz konusu olmamaktadır. Eksik yakıt ile tesliminizde ise ücretiyle birlikte hizmet bedeli tahsil edilmektedir.

HGS / OGS

Otomobillerimizin tamamında HGS veya OGS bulunmaktadır. Bu sayede paralı otoyol gişelerinden otomatik olarak geçiş yapmanız sağlanmaktadır. HGS/OGS geçiş ücreti + 10 TL hizmet bedeliyle birlikte otomobil iadesinde tahsil edilmektedir. HGS/OGS geçiş ücreti hiç kullanılmamış ise herhangi ücret tahsilatı yapılmamaktadır.

Yurtdışı

Türkiye'de kiralanan otomobil ile yurtdışına çıkılması mümkün olmamaktadır. Araç sigortası ülke dışında geçersiz sayılmaktadır. Fakat otomobili kiralayacağınız firmadan bu konu hakkında özel bilgi almanız gerekmektedir.

İptal İşlemleri

Kiralama işlemini yaptığınız gün içerisinde iptal etme talebiniz oluştuğunda ise ücret talep edilmemektedir. Araç Kiralama başlangıcınıza 24 saat kala yapmış olduğunuz iptaller için 40 TL gibi hizmet bedeli iade edilmektedir. Bu tutar değişkenlik gösteredebilir. İptal işleminizde iadesi gerçekleşmeyen hizmet bedeli ise sonraki kiralama işleminizde sırasında indirim olarak yansıtıladabilir.

Araç Kiralama Fiyatları ve En Uygun Yöntemleri Nasıldır?

Araç Kiralama fiyatları tamamen rekabet ortamı ile belirlenmektedir. Bu nedenle otomobil kiralama işlemini erken yapmanız halinde en uygun fiyatlar ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.

En Uygun Kurumsal Araç Kiralama Şirketi

Giresun Araç Kiralama - Ordu Araç Kiralama - İzmir Araç Kiralama - Trabzon Araç Kiralama ve Ankara Araç Kiralama sektörün içerisinde En Uygun Kurumsal Araç Kiralama Şirketi Eco Oto Kiralama olmaktadır. 

İş seyahatlerinizin ve tatil planlarınızı vazgeçilmezi olan Eco Oto Kiralama, konforlu ve kaliteli geniş Araç ve Filo Kiralama hizmetleriyle daima sizinle birlikte olmaktadır.

Profesyonel ekip çalışanları, 7/24 müşteri hizmetleri ve online rezervasyon seçeneği sunması müşteri portföyü tarafından tercih edilmektedir.

Müşteri Hizmetleri 7/24 ;


Benzer İlginizi Çekecek Tanıtım İçerikleri ;

Kadınlar Otomatik Erkekler Manuel Araç Kiralıyor

Araç Kirala Oto Kirala Dizel mi Benzinli mi Tercih Edilmeli?

Kadınların Araç Kiralama Seçimini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Covid19 Salgınında Kadınlar Araç Kiralamaya Yöneliyor