Bulutlar Üzerindeki Sis Dağı Yaylası, Görenleri Büyülüyor

Bulutlar Üzerindeki Sis Dağı Yaylası, Görenleri Büyülüyor

Trabzon - Giresun sınırında yer alan Sis Dağı, Trabzon ili Şalpazarı ilçe sınırları ve Giresun - Görele ilçesine bağlıdır. Sis Dağı, 2182 rakım yüksekliğinde bulunmaktadır. Burada bulunan halk Giresun ili Görele, Eynesil ilçeleri ile Şalpazarı ilçesindekiler çoğunlukta oluşturmaktadır.

  • Sis Dağı - Görele - 40KM
  • Sis Dağı - Giresun - 93KM
  • Sis Dağı - Şalpazarı - 26KM
  • Sis Dağı - Beşikdüzü - 45KM
  • Sis Dağı - Trabzon - 98KM

Sis Dağı çevresinde bulunan il ve ilçelere KM mesafesi yukarıdaki gibidir. Turizm açısından büyük önem taşımaktadır. Sis dağı, ziyaretçilerine dört mevsimi aynı anda yaşama fırsatı sunması ile görenleri büyülüyor.

Sis Dağı zirvesinde 1950 rakıma sahip Sis Dağı Yaylası bulunmaktadır. Çevre oba ve köylerden gelen kişiler yayla da ''Sis Dağı Şenlikleri'' faaliyeti yapmaktadır. Sis Dağı Şenlikleri, Temmuz ayının 4. Cumartesi gününde yapılmaktadır. Temmuz ayına kadar erimeyen karlar yerli ve yabancı turistler için göz alıcı olmaktadır.

Sis Dağı Yaylası Konaklama ve Aktivitleri Nelerdir?

Sis Dağı Yaylası, ziyaretçisinin ihtiyacına göre telefon, elektrik, su ve konaklama hizmeti sağlamaktadır. Bölgenin coğrafi konumunu itibari ile dağ yürüyüşü ve dağ bisikleti sürüş imkanı sağlaması cezbedicidir. Doğa ile iç içe olmanın yanı sıra yayla kültürünü büyükbaş ve küçükbaş hayvanları süsleyerek, ziyaretçisine göç esnasında renkli görüntüler vermektedir.

Karadeniz gezi rehberinizin ilk adresi olmayı başarması ile zaten buranın önemini ortaya çıkarmıştır. Sis Dağı Yaylası, son yıllarda fotoğraf tutkunu ile doğasever için gezilecek yerler arasına adını yazdırmıştır. Doğal güzelliği ve temiz havasıyla size sadece tadını çıkarmanız kalıyor.

Doğu Karadeniz Bölgesinde turizm merkezlerinden birtanesi halindeki Sis Dağı Yaylası, C sınıfı Milli Park olarak ilan edilmiştir.

Sis Dağı Yaylası ve Sandık Gölü Gezilecek Yerler

Sis Dağından gelen deresuyu ile beslenererek bu mevkide Sandık Gölü oluşmuştur. Yaklaşık 700M mesafedeki Sandık Gölüne ulaşım yürüme sağlanmaktadır. Etrafında bulunan orman gülleri ile Haziran ayında rengarenk açan saravu çiçekleri, Sis Dağı Yaylası ve Sandık Gölü için manzara içerisinde büyüyü fazlasıyla ortaya çıkarıyor.

Sis Dağı Yaylası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Trabzon Havalimanı ile Sis Dağı Yaylası arası 98KM olmakta ve ulaşım 2 saat sürmektedir. Havalimanı içerisindeki Araç Kirala Trabzon ve Oto Kirala Trabzon alanında Eco Oto Kiralama şirketi kalitesini ön plana çıkarmaktadır.

Eco Oto Kiralama, uluslararası standart hizmet anlayışı ile sektördeki kurumsal şirketler arasına ismini yazdırarak müşteri memnuniyeti sağlamıştır.

Konforlu ve güvenilir yolculuğunuza başlamadan önce Eco Oto Kiralama şirketinin web sayfasına göz atabilirsiniz. 

Sis Dağı Yaylası Çevresindeki Yayla İsim ve Rakımları

Yeri Yayla Rakım
Akçaabat Hıdırnebi 1600
Akçaabat Kuruçam 1600
Tonya Sazalan 1700
Şalpazarı Sis Dağı 2182

Sis Dağı Yaylası gezinizi tamamladıktan sonra çevresinde bulunan gezilecek yayla bilgilerini yukarıda bulabilirsiniz. Rent a Car Trabzon alanında bölge şartlarına uygun Arazi - SUV seçenekleri ile Eco Oto Kiralama, bu ay sadece 10 adet sıfır Dacia Duster katmıştır. Oto ve Araç Filo Kirala hizmetinde müşteri konforunu düşünerek, kendini özel hissetmesini sağlıyor.


İlginizi Çekecek Gezi İçerikleri ;

Limni Gölü Tabiat Parkı Tatil ve Gezi Rehberi

Rize - İkizdere Tarihi Özellikleri ve Anzer Yaylası

Hıdırnebi Yaylası Turizm Cenneti – Akçaabat

Şahinkaya Tepesi Görünüşü ile Turistlerin Ziyaret Noktası