TÜRKİYE'NİN İLK HAYVANAT BAHÇESİNDEN İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKINA

TÜRKİYE'NİN İLK HAYVANAT BAHÇESİNDEN İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKINA

İzmir Havalimanında Araba Kiralama ile konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir ilinin Çiğli ilçesinde yer alan bir hayvanat bahçesidir. Herhangi bir kâr amacı gütmemektedir ve 30 Kasım 2008 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılmıştır.

İzmir Hayvanat Bahçesi, Türkiye'nin ilk hayvanat bahçesi olarak 1937 yılında Kültürpark içerisinde açılmıştır. Fakat daha sonra hayvanat bahçesinin içerisinde yer alan hayvanların Çiğli'deki yeni alana taşınması kararı alınmıştır. İzmir Doğal Yaşam Parkı, 2011 yılından itibaren Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği'nin bir üyesidir.

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda; İzmir Hayvanat Bahçesi'nden ve yurtdışından getirilen hayvanlar, kendi doğal ortamlarına benzer bir alanda herhangi bir tel veya kafes olmadan yaşamlarını sürmektedirler. Park içerisinde; 120 farklı türde 1500 hayvan, 300 ağaç ve 250 bitki türü yer almaktadır.

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın giriş kısmında; çok sayıda su kuşunun bulunduğu bir gölet yer almaktadır. Park içerisinde ise; çocukların ata binebileceği alanlar, kümesler, ziyaretçilerin hayvanları izleyebilmeleri için gezi bantları ve gözetleme kuleleri bulunmaktadır. Ziyaretçilerle hayvanların arasında herhangi bir tel veya kafes gibi yapay ayıraçlar yerine doğaya uygun olan su ve hendek gibi doğal engelleyiciler kullanılmaktadır. İzmir’deki tüm mekanlara Adnan Menderes Havalimanı içerisinde hizmet veren İzmir Havalimanında Araba Kiralama şirketi Eco Oto Kiralama ile kolayca ulaşabilirsiniz.

İzmir'de Yeme İçme Mekanları Nelerdir?

İzmir seyahatlerinizde gezinize kısa bir mola verip İzmir'in meşhur lezzetlerini tatmak isterseniz; Kordon Yengeç Restaurant, Adabeyi Balık Restaurant, Tarihi Asansör Restaurant, Alsancak Dostlar Fırını ve Çelebi Unlu Mamüller gibi işletmelerle deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Havalimanında Araba Kiralama ile Ulaşacağınız İzmir'de Konaklama İmkanları Nelerdir?

İzmir'in tarihi ve doğasıyla birlikte bitmeyen güzelliğinin tadına varmanızın ardından günün yorgunluğunu en konforlu ve şık bir yerde atmayı dilerseniz günübirlik olarak faydalanabileceğiniz; Kordon Hotel Pasaport, Volley İzmir, Baylan Basmane ve İsmira işletmeleri İzmir gezinizde sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

İzmir Havalimanında Araba Kiralama ile İzmir Doğal Yaşam Parkı Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir ilinin Çiğli ilçesinde yer almaktadır. Çiğli ile Adnan Menderes Havalimanı arası 53 km mesafededir.

İzmir Doğal Yaşam Parkı'na ulaşımı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bulunan Ecocar İzmir Havalimanında Araba Kiralama hizmeti ile gerçekleştirebilirsiniz veya transfer hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Andan Menderes Havalimanı içerisinde hizmet veren Ecocar Araç Kiralama şirketi, İzmir Araç Kiralama ve Rent A Car İzmir firmaları arasında tercih edilmektedir.

İzmir Araç ve Filo Kiralama sektöründe müşteri memnuniyetini ön planda tutan Ecocar Oto Kiralama hizmeti geniş Filo çeşitliliği, güler yüzlü personel karşılaması ve avantajlı fiyat seçenekleri ile İzmir Havalimanında Araba Kiralama, Rent A Car İzmir hizmetini sunmaktadır.

Ecocar Araç Kiralama hizmeti, şehrin gürültüsünden uzaklaşarak doğa ve tarih turizmini keşfetmenize olanak sağlar. www.ecocar.com.tr

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com