Dizel Otomobillerin Araç Kiralama ile Artı ve Eksileri

Dizel Otomobillerin Araç Kiralama ile Artı ve Eksileri

Dizel motorlu otomobiller, uzun zamandan bu yana otomotiv endüstrisinin parçası olmaktadır. Çoğunluk ile büyük araç, kamyon, otobüs ve tren gb. büyük otomotivler de tercih edilmektedir. Benzinli ve elektrikli motorlu taşıtlardan alınmaktadır.

Normal kullanımdan daha büyük amaçlar için çalışan katı yapılı motorlar, eski araç modelleri halen dizel motorlar ile çalışmaktadır. Dizel motorlu taşıtlarınızın eskidiğini düşünüyorsanız, satmanızı tavsiye ederiz.

Eski buluş olmasına rağmen, en son otomotiv trendlerine uyum sağlayarak dönüşmektedir. Diğer tüm motorlar gibi, artı ve eksileri mevcuttur. Dizel motorlu taşıtları, şimdi Eco Oto Kiralama şirketiyle Trabzon Oto Kiralama alanında keşfedebilirsiniz.

Dizel Otomobil Artıları Nelerdir

Kilometre

Kilometresiyle bilinerek, elektrikli yada benzinli motorlara kıyasla iyi yakıt ekonomisine sahip olarak kabul edilmektedir. Benzinli ve elektrikli hibrit motorlara göre yüzde 25 - 30 civarında düşük yakıt ekonomisine sahip olmaktadır. Yakıt verimliliği ise otomotivde kullanılan teknoloji ve modele göre değişiklik göstermektedir.

Yoğunluk

Dizel enerjisi benzinli araçtan daha yoğun olmaktadır. Dizel yakıttan üretilen enerji miktarı benzinli araca göre daha fazla olduğu görülmektedir. Verimli enerji üreterek, iyi bir kilometre ve yakıt tüketimi sağlamaktadır.

Bujiler

Ateşleme ayarlarından kurtaran herhangi bir buji distribütörü bulunmamaktadır. Ateşleme arızası, elektrikli ve benzinli motorların önemli dezavantajı olmaktadır. Bu nedenle, daha az arıza olasılığı ve düşük bakım olarak kabul edilmektedir.

Uzun Vadeli

Benzinli motorlara kıyasla, daha uzun süreli olmaları için katı kullanım ve titiz şekilde üretimi gerçekleştirilmiştir. Daha yavaş yıpranarak, uzun süre çalışmaktadır. Takas ve yeniden satış değerini artırmaktadır.

Tork

Nispeten yakıt verimli olan dizel motorlar, benzinli motorlara oranla kuyruk miline daha fazla tork sağlamaktadır. Dizel motorlar, benzinli motorlardan daha güçlü olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, dizel motor SUV, kamyon ve otobüs gibi büyük araçlara endüstriyel makineler takılmaktadır.

Dizel Otomobil Eksileri Nelerdir

Yakıt Maliyeti

Dizel kamyonlar, ev jeneratörleri ve kalorifer yakıtı gibi ticari endüstrinin aktif parçası olmaktadır. Gelecekte zamanla maliyetlerini artıran makineler fabrikalarda büyük talep sağlamaktadır. Dizel yakıt maliyetinin % 25'e kadar artması beklenmektedir.

Yakıt Tüketimi

Dizel yakıt tüketimi, benzinli motordan fazla enerji üreterek verimli kabul edilse de, daha yavaş işleme sahip olmaktadır. Dizel motor, yavaş ve daha dayanıklı kabul edilmektedir. Benzinli motor ise modern dünyanın tam olarak istediği gibi hızlı ve ateşli çalışmaktadır.

Manuel Fonsiyonlar

Diğer motorlar gibi yağ, su, filtre değişimi ve düzenli kontrole ihtiyaç duymaktadır. Birçok dizel otomobil de su separatörleri manuel olarak boşaltılmaktadır. Bu durum ise sağlıklı araç motorunu korumak için kullanıcı tarafından gerçekleştirilen ek çaba olmaktadır.

Bakım Maliyeti

Dizel motorlu otomobiliniz çabuk yıpranmasa da, bir kere aşındığı sürece onarım maliyeti benzinli motora göre çok daha fazla olacaktır. Dizel motoru uzun vade elinizde tutacaksanız; bakımının uzun süre gerekmeyebileceğini, fakat maliyetinin benzin yada elektrikli hibrit motordan yüksek olacağını bilmeniz gerekmektedir.

Dizel motorlu otomobiller, maliyeti artıracak benzinli araçlardan teknolojik olarak daha gelişmiş bulunmaktadır. Çoğu dizel araçlarda bozulan yakıt enjeksiyon sistemi olmaktadır. Otomotiv sektöründe spor arabalar, kamyonlar, SUV'lar ve otoboüsler gb. araçlarla yoluna devam etmektedir. Modern çağda, düşük emisyonlu yakıt tüketimi ve kükürtlü dizel yakıt üreterek üretimini ilerletmektedir.

Dizel Otomobil ile Rent a Car Hizmetleri

Günümüzde dizel otomobil sayısı oldukça fazla olduğu görülmektedir. Trabzon Rent a Car alanında bakımlı ve yakıt cimrisi dizel otomobilleriyle birlikte Eco Oto Kiralama şirketi, müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Şimdi sizde, Trabzon Araç Kiralama sektöründe Eco Oto Kiralama şirketini tercih ederek, yolculuğunuzun daha ekonomik geçmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu fırsatlardan yararlanmanız için web sitesini ziyaret ederek online rezervasyon yapabilirsiniz.

'Seyahatlerinizin vazgeçilmezi yakıt cimrisi dizel otomobiller, şimdi Eco Oto Kiralama da!'

Müşteri Hizmetleri 7/24 ;


Benzer İlginizi Çekecek Tanıtım İçerikleri ;

Rent a Car Hizmeti ile Kışın Sürüş Güvenliği

Araç Kiralama ile Yakıtı Verimli Yapmanın 5 Yolu

Araç Kirala Oto Kirala Dizel mi Benzinli mi Tercih Edilmeli?