Araç ve Filo Kirala Hizmeti ile Kış Öncesi Hazırlık!

Araç ve Filo Kirala Hizmeti ile Kış Öncesi Hazırlık!

Sizin, kış mevsimi gelmesiyle birlikte nemlendirici ve kalın giysi ihtiyacınız oluştuğu gibi, otomobilinizin de hazırlığa ihtiyacı bulunmaktadır. Kışın, şehir gezisi yada uzun araç seyahatine çıkmak müthiş duygu!, fakat; öncesinde aracınızın kışa hazır olduğundan emin olun.

Trabzon Araç Kirala sektöründe Eco Oto Kiralama şirketi, araç motor arızası, yol kenarı arızası, lastik patlaması ve akü gb. oluşabilecek bazı sorunlardan müşteri portföyünü kurtarmaktadır. Kış boyunca, Araç ve Filo Kirala Hizmeti ile Kış Öncesi Hazırlık mutlaka önemlidir. Karlı yollarda, seyahatinizin güvenliği için etkili ve farklı beş yol mevcuttur.

Oto Kirala Hizmeti ile Kış Öncesi Etkili ve Farklı 5 Yol

Tüm Parçaların İyi Çalıştığını Kontrol Edin

Kış mevsiminde, otomobil akünüz daha çok marş gücü tüketmektedir. Görüşünüzü engelleyebilecek olumsuz hava şartları, araç sileceğinizin önemini göstermektedir. Karlı yollarda, fren tutmaması yada lastik patlaması yaşayabilirsiniz. Kış boyunca birçok otomobil arızası oluşmaktadır.

Sürüş öncesinde otomobil sileceği, kayışı, hortumu, yağı, freni, lambası, pili, ısıtıcısı ve soğutucusu gb. tüm araç parçası kontrol edilmelidir. Eco Oto Kiralama şirketi periyodik araç muayenelerini zamanında yaparak, Trabzon Oto Kirala alanında kendinizi güvende hissetmenizi ve sürüş keyfi yaşamanızı sağlamaktadır.

En İyi Çekiş için Kış Lastiği Kullanın

Kış ayları içerisinde lastikler en yüksek sertliği yaşamaktadır. Diğer mevsimlere göre kışın lastikler aynı performansı göstermeyecektir. Savrulma ihtimali karlı ve kaygan yollarda oldukça yüksektir. Yol koşullarının kötü olması lastikleri aşındıracaktır. Kış öncesi araç lastiklerinizi değiştirerek, kış boyunca güvende olabilirsiniz.

Kış lastiği, ek kanal kapasitesiyle birlikte ekstra çekiş sağlamaktadır. En iyi çekiş hakimiyetini sağlamanız için Trabzon Car a Rent sektörü, dört lastiğinde kış lastiği olmasını tavsiye etmektedir. Kış lastiği kullanımınız, oluşabilecek büyük ciddi kaza tehlikelerinin önüne geçebilir.

Düzenli Kontrollerle Lastikleri Şişirin

Lastik durumu hakkında güncel bilgi sahibi olmanız için her ay bir kez kontrollerini sağlamanız gerekmektedir. Lastik basıncını korumanız, kış lastiği değişiminizle aynı derecede öneme sahiptir. Önerilen dışında, basınç azaltılması yada artırılması kabul edilemez. Lastik çekişi, basıncın normalden fazla şişirilmesiyle birlikte azalır.

Bu durum ise buzlu ve tehlikeli yollarda, lastiklerin kaymasına neden olabilecektir. Lastik basıncı düşük göstergesi yanıyorsa, daha çok yakıt tüketimi sağlarsınız.

Yeterli Kış Kiti Taşıyın

Olumsuz hava koşullarıyla nerede ve ne zaman karşılaşılacağınızı bilemezsiniz. O nedenle, daima tüm koşulları göz önünde bulundurmanız avantajınıza olacaktır. Yanınızda ise sıcak battaniye, yıkama sıvısı, kar fırçası, buz kazıyıcı, acil durum kiti, çekici numarası ve yeterli olacak kadar yiyecek mutlaka taşımayı unutmayın.

Hazırladığınız sırt çantası kötü yol şartları için sizi hazırlıklı tutacaktır. Kış tehlikesiyle karşılaşırsanız, panik yapmadan işbirlikçi yetkili servisinizi mutlaka arayın.

Hız Sınırını Koruyarak Yavaş Sürün

Araç sürücüleri için buzlu ve karlı yollar, kış boyunca oldukça tehlikeli geçmektedir. Hız sınırınızı koruyarak önünüzdeki otomobille mesafe güvenliğinizi mutlaka sağlayın. Kısa süre önce bakımı yapılan otomobil, güvenli sürüş hissi uyandıracaktır. Fakat; ortalama hız sınırı içerisinde kalarak kontrollü olun.

Ani ve sert fren yapmaktan kaçınabileceğiniz şekilde hızınızı ayarlayın. Kendinizi ve otomobilinizi, pratik sürüş fikri ile düzenli bakım yaptırarak koruyabilirsiniz. Kış öncesi hazırlıklarınızı tamamlayarak, otomobilinizin eksiklerini gidermeyi unutmayın.

Kış Mevsiminde Rent a Car Hizmeti

Türkiye, iklim koşullarına bakıldığında oldukça sıklıkta değişim göstermektedir. Bu nedenle, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte seyahatlerinizin güvenli geçmesini istemeniz gayet doğal olacaktır.

Giresun Car a Rent - Ordu Car a Rent - Trabzon Car a Rent - Ankara Car a Rent ve İzmir Car a Rent hizmeti veren Eco Oto Kiralama şirketi, geniş araç filosunun kış öncesi hazırlığını tamamlamıştır.

'Kış boyunca kendinizi güvende hissedeceğiniz Rent a Car hizmetini kaçırmayın.'

Müşteri Hizmetleri 7/24 ;


Benzer İlginizi Çekecek Tanıtım İçerikleri ;

Minimum Harcama ile Harika Skoda Rent a Car Hizmeti

Oto Kiralama ile Sedan Araç Sınıflandırılması

2020 Model Skoda Scala Araçlarımız Artık Filoda!