METROPOLİS ANTİK KENTİ

METROPOLİS ANTİK KENTİ

İzmir Araç Kiralama Fiyatları bakımından konforlu ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaşacağınız Metropolis Antik Kenti, İzmir ilinin Torbalı ilçesinde yer almaktadır. Metropolis Antik Kenti, günümüzde dahi kazı çalışmalarına devam edilen ve değeri her geçen gün daha da artan önemli bir kettir.

Metropolis'in M.Ö. 3. yüzyılda kurulduğu düşünülmektedir. Antik kentte 1989 yılından itibaren arkeolojik kazı çalışmaları yapılmaya başlanmıştır.

Bölgedeki en erken yerleşim, Metropolis Antik Kenti'nde yaşanmıştır. Metropolis Antik Kenti sayesinde bulunduğu bölge, M.Ö. 2 bin 500 yılında oldukça gelişmiştir.

Metropolis, Ana Tanrıça'nın Kenti anlamına gelmektedir. Metropolis'in diğer isimleri; Triyanna ve Tripolis'tir. Ve Torbalı'nın adının da buradan geldiği düşünülmektedir.

Metropolis Antik Kenti; İzmir ve Efes arasındaki ana yol üzerinde, stratejik bir tepede kurulmuştur. Bu yüzden sahip olduğu önem büyüktür. Her çeşit ticari malın kolayca ulaştırılabildiği ve çevresindeki sahip olduğu verimli ovalardan gelirini sağlayan önemli bir kenttir. Metropolis Antik Kenti, özellikle şarap üreticiliğiyle ün kazanmıştır. Kentin diğer bir önemi ise; nadir rastlanılan Helenistik Dönem anıtlarına ev sahipliği yapmasıdır.

Metropolis Antik Kenti; tiyatro, akropolis, mozaikli salon, meclis binası, stoa, yukarı ve aşağı hamam, atriumlu evler ve bir kilise bölümlerinden oluşmaktadır. Ayrıca Metropolis, Superman film serilerinde geçen şehrin de adıdır. İzmir’deki tüm mekanlara Adnan Menderes Havalimanı içerisinde hizmet veren İzmir Araç Kiralama Fiyatları bakımından İzmir’in en uygun şirketi Eco Oto Kiralama ile kolayca ulaşabilirsiniz.

İzmir Araç Kiralama Fiyatları ile Tasarruflu Ulaşım Sağlayacağınız Torbalı'da Yeme İçme Mekanları Nelerdir?

Torbalı seyahatlerinizde gezinize kısa bir mola verip İzmir'in meşhur lezzetlerini tatmak isterseniz; Lucien Arkas Bağları, Merve Çorba Pide Kebap Salonu, Özurfa Kebap, Onur Pide, Temel Reis Balık Evi, Deta Balık, Eli Leziz Restaurant gibi işletmelerle deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Torbalı'da Konaklama Mekanları Nelerdir?

Torbalı'nın tarihi ve doğasıyla birlikte bitmeyen güzelliğinin tadına varmanızın ardından günün yorgunluğunu en konforlu ve şık bir yerde atmayı dilerseniz günübirlik olarak faydalanabileceğiniz; Metropolis Otel, Çetineller Hotel, Club Sideris, Kartur Otel, Kısıkpet Otel işletmeleri Torbalı gezinizde sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

İzmir Araç Kiralama Fiyatları ile Ekonomik Bir Şekilde Metropolis Antik Kenti Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmir'in simgelerinden biri olan Çandarlı Kalesi, Dikili ilçesinde bulunmaktadır. İzmir merkezi ile Dikili arası 110 km mesafededir.

İzmir'e gelen ziyaretçilerin görmek istediği Çandarlı Kalesi'ne ulaşımı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bulunan Ecocar İzmir Araç Kiralama hizmeti ile gerçekleştirebilirsiniz veya transfer hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İzmir Dikili ile Adnan Menderes Havalimanı arası 135 km mesafededir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar'da bulunan Ecocar İzmir Araç Kiralama Fiyatları şirketi müşteri memnuniyeti odaklı hizmetiyle size en konforlu İzmir seyahati fırsatını sunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir Araç Kiralama Fiyatları, Araç Kiralama İzmir ve Avis ihtiyacınızı Ecocar İzmir Araç Kiralama ile edineceğiniz hizmetle avantajlı fiyat seçenekleri ve üstün kalite anlayışıyla giderebilirsiniz. www.ecocar.com.tr

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com