Lebedos Antik Kenti

Lebedos Antik Kenti

Arac Kirala İzmir ile ulaşacağınız Lebedos Antik Kenti, 12 İyonya kentinden bir tanesidir. İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. M.Ö. 7. yüzyılda kurulmuştur.

Lebedos Antik Kenti, İyon göçü esnasında Hellenlerin eline geçmesinden dolayı tarihi bir öneme sahiptir. Klasik dönemde kendine ait sikke basmamış olan tek kent olması özelliğiyle ön plana çıkmaktadır.

Lebedos Antik Kenti'nden günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşabilmiş olan tek eserler, denizden gelecek olan saldırılara karşı inşa edilen surlardır. Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda Lebedos Antik Kenti'nde çok sayıda çömlek ve bazı tarihi parçalar bulunmuştur. Antik Kent, bulunduğu yer itibarıyla döneminde oldukça stratejik bir konuma sahiptir. Lebedos Antik Kenti'ne ait ilk kalıntılar, 2004 yılında keşfedilmiştir. İzmir’de bulunan pek çok tarihi ve kültürel yapıya, İzmir Adnan Menderes Havalimanı içerisinde yer alan Arac Kirala İzmir hizmeti olan Eco Oto Kiralama şirketi sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Arac Kirala İzmir ile Ulaşacağınız İzmir'de Yeme İçme Mekanları Nelerdir?

İzmir seyahatlerinizde gezinize kısa bir mola verip İzmir'in meşhur lezzetlerini tatmak isterseniz; Kordon Yengeç Restaurant, Adabeyi Balık Restaurant, Tarihi Asansör Restaurant, Alsancak Dostlar Fırını ve Çelebi Unlu Mamüller gibi işletmelerle deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir'de Konaklama Mekanları

İzmir'in tarihi ve doğasıyla birlikte bitmeyen güzelliğinin tadına varmanızın ardından günün yorgunluğunu en konforlu ve şık bir yerde atmayı dilerseniz günübirlik olarak faydalanabileceğiniz; Reges A Luxury Collection Resort&Spa, Kordon Hotel Pasaport, Wyndham Grand İzmir Özdilek, Ramada Encore İzmir, Hotel Swissotel Büyük Efes İzmir ve Double Tree by Hilton Hotel İzmir Airport, Volley İzmir, Baylan Basmane ve İsmira işletmeleri İzmir gezinizde sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

Arac Kirala İzmir ile Lebedos Antik Kenti Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmir'in simgelerinden biri olan Lebedos Antik Kenti, Seferihisar ilçesinde bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Seferihisar arası 54 km mesafededir.

İzmir'e gelen ziyaretçilerin görmek istediği Lebedos Antik Kenti'ne ulaşımı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bulunan Ecocar Arac Kirala İzmir hizmeti ile gerçekleştirebilirsiniz veya transfer hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar'da bulunan Ecocar Araç Kiralama İzmir şirketi müşteri memnuniyeti odaklı hizmetiyle size en konforlu İzmir seyahati fırsatını sunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir Rent A Car, Arac Kirala İzmir ve Avis ihtiyacınızı Ecocar Araç Kiralama ile edineceğiniz hizmetle avantajlı fiyat seçenekleri ve üstün kalite anlayışıyla giderebilirsiniz. www.ecocar.com.tr

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com