Rize'de Bulutlar Üzerinde Huser Yaylası, Görenleri Büyülüyor

Rize'de Bulutlar Üzerinde Huser Yaylası, Görenleri Büyülüyor

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Rize, yemyeşil yaylaları ve geniş ormanları ile yeşilin her tonuna sahiptir. Huser Yaylası, Rize - Çamlıhemşin ilçesine bağlı yaklaşık 60KM mesafede yer almaktadır. Yayla 2400M rakımda konumlanmaktadır. Çamlıhemşin ilçesinin meşhur yaylalarından bir tanesi olmaktadır. Son dönemde oldukça popüler olan ve adıyla özleşen Huser yaylası, bulutlara yakınlığı ile fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmektedir.

Huser Yaylası yüksekliğinden dolayı bulutlara dokunabilme hissi yaratmaktadır. Turizm açısından gelişmemiş yayla olmasına rağmen sürekli kendini geliştirmektedir. Yayla içerisinde 3 tane cafe mevcuttur. Rize - Ayder Yaylasına gelen yabancı turistler, Huser Yaylasına ulaşmak için erken vakitlerde buraya gelerek yürüyüş yapmaktadır. Oldukça yüksek konumda bulunması muazzam güzelliğini ortaya çıkarmaktadır.

Huser Yaylası, sis ve gün batımını izlemek isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir.

Sis bulutlarını izlerken salıncakta ve kayık üzerinde fotoğraf çektirmek isteyen ziyaretçiler sıranın kendilerine gelmesini sabırsızlıkla beklemektedir. Huser yaylası içerisinde patika yollar bulunmaktadır.

Rize Huser Yaylası Başlıca Özellikleri Nelerdir?

  • Rize'nin en yüksek rakımlı yaylası Huser Yaylası olmaktadır.
  • Yaylanın yüksekliği 2400M rakıma sahiptir.
  • Huser Yaylası yüksekliğinden dolayı diğer yaylaları da görmek mümkündür.
  • Huser Yaylasın da 45 ile 50 hane yer almaktadır.
  • Patika yollar mevcuttur.

Büyüleyici atmosfere sahip olan Huser Yaylası, kafayı dinleyerek doğa ile baş başa kalmak isteyenler için ideal konumlardan olmaktadır. Huser Yaylasına giriş yapabilmek için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Bol oksijeni ile yemyeşil il, bahar ve yaz ayları turistlerin ilgisini çeken eşsiz manzarasında ziyaretçilerine harika deneyim yaşatmaktadır. Huser yaylası, kesintisiz manzaraya sahip olarak yeşilin her tonunu gözler önüne sermektedir.

Huser Yaylası, dokunulmamış doğal güzellikleri gözler önüne seren, eşsiz güzelliklerin yanında gelen tulum sesi ile Karadeniz ruhunu damarlarınızda hissetmenizi sağlamaktadır. Yayla, doğa severlere akıllardan çıkmayacak manzaraları ile unutulmaz anlar yaşatacaktır.

Rize Huser Yaylası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Trabzon Havalimanı ile Huser Yaylası arasında yaklaşık 175KM mesafe olmakta 3 saat 6 dakika sürmektedir.

Trabzon Oto Kiralama ve Trabzon Araç Kiralama firmaları içerisinde bulunan Eco Oto Kiralama şirketinin Araç ve Filo hizmetleri geniş araç çeşitliği ve güzel yüzlü personeliyle hizmet vermektedir.

Eco Oto Kiralama şirketinin bölgeye uygun Arazi -SUV araç seçenekleri ile gezi seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırarak zaman kaybınızı minimuma indirebilirsiniz. Fiyat odaklı sonuçları göz önünde bulundurarak Eco Oto Kiralama müşterisine kaliteli hizmet vermektedir.

'Bulutların üzerinde Huser Yaylası, Büyüleyici Görüntüsü için Eco Oto Kiralama ile rezervasyonunuzu şimdi yaptırın.'


Benzer Gezi Yazıları ;

Bulutlar Üzerindeki Sis Dağı Yaylası, Görenleri Büyülüyor

Rize - İkizdere Tarihi Özellikleri ve Anzer Yaylası

Hıdırnebi Yaylası Turizm Cenneti – Akçaabat

Ayder Yaylası Turizm ve Kültür Gelişim Bölgesi (Rize)