GECELERİ ARAÇ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

GECELERİ ARAÇ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Araç kullanımı her zaman dikkatli olmayı gerektirse de gece araç kullanımı daha büyük hassasiyet ister. Ülkemizde trafik kazalarının daha çok karanlıkta olduğunu düşündüğümüzde bu konuya dikkat etmek şarttır. Çünkü gözden kaçan ufak bir detay dönüşü olmayan sorunlara yol açabilecektir. Bu sebeple trafikte gece araç kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında en ayrıntılı bilgiyi edinmek hayati öneme sahiptir.

Ankara Araç Kiralama Hizmetiyle Mevsimlere Göre Gece Araç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslına bakarsanız yaz ya da kış ayları fark etmeksizin geceleri araç kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar neredeyse aynıdır. Yaz mevsiminde tatile gidecek kişilerin gece yolculuğunu tercih etmeleri bu hususları farklı bir skalaya sokacaktır. Bu aylarda yollar daha kalabalık olur ve sürücünün dikkatli olması bu bakımdan da şarttır. Güneşin batma ve doğma saatlerinde araç farları sürücüler için aldatıcı içerik taşımaktadır. Bu saatlerde farların kısa tutulması alınacak olan önlemlerden biridir.

Ankara Araç Kiralama ile Geceleri Araç Kullanırken Uyulması Gereken Kurallar

Trafikte sürücünün rahatlığı son derece önemlidir. Ancak gece sürüşünde bu rahatlığın tam olması sürücüyü yanıltabilmektedir. Uyku getirecek olan her türlü ayrıntı kaza yapma riskini artırmaktadır.

Geceleri araç kullanırken;

Aracın far kontrolünün yapılarak, hızın far seviyesine göre duracak şekilde ayarlanması,

Uykusuz olarak gece yolculuğuna çıkılmaması,

Yorgun olunduğu hissedildiğinde uygun bir yerde durularak yorgunluğun giderilmesi,

Araçta uyku verici ve mayıştırıcı müzik dinlenmemesi,

Benzin istasyonu ve dinlenme tesislerinde zaman geçirilmesi önem taşımaktadır.

Bu uygulamalar şoförlerin hava alarak yorgunluk ve uykusuzluklarını üzerlerinden atmalarını sağlamaktadır.

Araç Seçimi Gece Araç Kullanımını Etkiler Mi?

Gece yolculuğunun konforunu ve risksiz oluşunu etkileyen faktörler arasında seçilen aracın özellikleri önem taşır. Bu anlamda Ankara Araç Kiralama  firmasında şehir dışı yolculuklar için özel araç portföyü bulunuyor. Bu araçlarla gece yolculuklarını sorunsuz geçirmek için tüm seçenekler bulunuyor.

Eğer risksiz bir gece yolculuğu yapmak istiyorsanız Ankara Araç Kiralama  firmasında gece yolculuğunu risksiz hale getiren araçlar bulunuyor. Bu araçlarla gece yolculuklarınız çok daha konforlu ve risksiz olabiliyor. Dilerseniz size özel transfer hizmetlerimizi keşfetmenizi tavsiye ederiz.