Efes Antik Kent / Kültür Portalı (İzmir)

Efes Antik Kent / Kültür Portalı (İzmir)

İzmir şehri, Selçuk ilçesi içindeki Efes Antik Kent, M.Ö.6000 yılların da ilk kuruluşu gerçekleşmiştir. Papillon Rent a Car tarihi boyunca rol oynayan Kent'e şöförlü, şöförsüz Araç Kiralama ve Rent a Car hizmeti sunmaktadır. Efes Antik Kent, Antik dünyanın en önemli yerlerinden birisi olmaktadır.

Youtube!

Efes çevresindeki tarih öncesi tepe yerleşimleri kalenin bulunduğu Ayasuluk tepesinde Tunç Çağları ve Hititlere ait yerleşimlere rastlanılmaktadır.

Antik Kent Yaşam?

Hititlerin Döneminde Efes Antik Kent, ismi Apasas’tır. 560 yıllarında Artemis Tapınağı çevresine taşındığı bilinmektedir. Konumu ile çağının en önemli politik ve ticaret merkezi olan Helenistik ve Roma dönemlerinde en görkemli zamanlarını yaşayan Efes Roma İmparatoru Augustus zamanı Asya Eyaleti’nin başkenti olmuştur.

Nüfusu 200.000 bin kişiyi aştığı bilinmektedir. Bu dönemde heryer anıtsal yapılarla mermerden yapılmaktadır. Efes Antik Kenti, ilgi çeken yapılarından biri kütüphane, mezar anıtı görevinin üstlenen Celsius Kütüphanesi, 106 yılında Efes Valisi olan Celsius ölünce babasının adına kütüphaneyi mezar anıtı olarak yaptırdığı bilinmektedir.

Efes Antik Kent, Bizans Dönemi tekrar yer değiştirerek, ilk kurulduğu yer Selçuk’taki Ayasuluk tepesine gelmiştir.

UNESCO Dünya Mirası olarak 2015 tarihinde listeye eklendi.

Önemli Bilgi !

Antik Kent Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

 • Müze kart sahibi olanlar yılda iki kez ücretsiz giriş yapabilmektedir.
 • Efes Antik Kent giriş ücreti 100 TL!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı içerisinde bulunan İzmir Oto Kiralama ve İzmir Rent a Car firmaları arasında Papill-on Rent A Car şirketinin güvenilir Araç ve Filo Kiralama hizmetlerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Efes Antik Kent ulaşımı 64 kilometre mesafedir. Papillon Rent A Car Araç Kiralama ve Rent a Car hizmetleri ile 57 dakikada ulaşım sağlayarak yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Papillon Rent A Car üstün hizmet kalitesi, geniş araç çeşitliliği, güler yüzlü karşılaması, avantajlı fiyatları ile Araç ve Filo Kiralama sektöründe sizlere iyi hizmet sunmaktan gurur duymaktadır.

Görülmesi Gereken Yapılar ;

 • Magnesia Kapısı
 • Doğu Gymnasionu ve Devlet Agorası Hamamları
 • Yukarı Agora (Devlet Agorası) ve Bazilika
 • Odeon
 • Prytaneion - Prytaneion (Belediye Sarayı)
 • Domitianus Tapınağı
 • Pollio Çeşmesi
 • Memmius Anıtı
 • Herakles Kapısı
 • Kuretler Caddesi

Kaliteli ve güvenilir hizmetleri ile adından söz ettiren Papillon Rent a Car, her geçen gün talep sayısı artan Trabzon Araç Kiralama, Ankara Araç Kiralama, İzmir Araç Kiralama ve Ordu Araç Kiralama sektöründe öncü şirketler arasında yerimizi almaktan mutluluk duymaktadır.

Google Maps!

Başvur!

Papillon Rent a Car ile Keyifli Sürüşler. 

7 gün 24 Saat Araç ve Filo Kiralama ve Rezervasyon için Tel : 0 543 477 97 08 - Online Rezervasyonlarınız için www.papillonrentacar.com  web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Gezi Makaleleri ;

Ankara Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Ankara Kalesi Tarihçesi

Ordu Boztepe - Tarihi Kültür

Benzersiz Tarihi Yapısı ile Sümela Manastırının Hikayesi

Ayasofya Müzesi (Trabzon) Camii