BERGAMA'DA ANTİK ŞİFA KAYNAĞI: ALLİAONİ ANTİK KENTİ

BERGAMA'DA ANTİK ŞİFA KAYNAĞI: ALLİAONİ ANTİK KENTİ

Oto Kiralama İzmir ile ulaşım sağlayacağınız Allianoi Antik Kenti, İzmir ilinin Bergama ilçesinde yer almaktadır. İzmir'in önemli tarihi mekanlarından bir tanesidir. Paşa ılıcası mevkiinde yer alır ve termal bir kent olma özelliğini taşımaktadır. Allianoi Antik Kenti, 30 bin metrekarelik bir alana sahiptir.

Allianoi Antik Kenti'nin sahip olduğu şifalı sular, kentin ayırıcı bir özelliğidir. Bu nedenle tarihte pek çok yerleşime ev sahipliği yapmıştır. Pergamon Krallığı ve Roma İmparatorluğu dönemlerinde imar açısından en önemli dönemlerini yaşamıştır ve mimari açıdan fazlaca zenginleşmiştir.

Sularının şifalı olması, Allianoi Antik Kenti'ne sağlık merkezi özelliğini kazandırmıştır. En ağırlıkta olan mimari yapısı, hamamlardır. Allianoi Antik Kenti, Anadolu coğrafyasındaki termal bazlı antik şifa merkezlerinden bir tanesidir. Topraklarından 45 derece kükürtlü su çıkmaktadır. Bu özelliğiyle dünyanın 4 merkezinden bir tanesidir ve suyla tedavi merkezi olarak yıllarca hizmet vermiştir.

Allianoi Antik Kenti'nde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında; afrodit heykeli, 2 adet Asklepios başı, termal havuzlar, heykeltıraş parçaları, çeşme, toroslar, dükkanlar, seramik fırınları, şarap imalathanesi, antik kaideler gibi pek çok yapı bulunmuştur. Ayrıca 11 bin sikke, 400 civarında metal eser, 800 tane seramik eser, 400 kemik eser ve 400 civarında da cam eser yapılan arkeolojik kazılar sonucunda elde edilen diğer bulgulardır. Allianoi'de dünyanın en iyi korunmuş ılıcası da yer almaktadır.

Allianoi Antik Kenti, sağlık tanrısı Asklepios'a adanmış bir kült merkezidir ve Allianoi, sağlık tanrısı Asklepios'un yurdu olarak da bilinmektedir. İzmir’deki tüm mekanlara Adnan Menderes Havalimanı içerisinde hizmet veren Oto Kiralama İzmir şirketi Eco Oto Kiralama ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Bergama'da Yeme İçme Mekanları

İzmir ve Bergama gezinize kısa bir yeme içme molası verdiğinizde bölgedeki işletmeler en iyi hizmetlerle sizleri karşılamaktadır. Altın Kepçe Bergama Köfte, Kybele Restoran, Çiçeksever Köfte Salonu, Red Basilica Cafe, Bergama Sofrası, La Çınar, Efe Et Restoran ve Babadan Baklava gibi yeme içme mekanları bölgede hizmet veren noktalardan bazılarıdır.

Oto Kiralama İzmir ile Ulaşacağınız Bergama'da Konaklama Mekanları

Bergama'nın doğası, tarihi ve mistik büyüsüyle yapacağınız seyahatiniz ardından tüm yorgunluğunuzu atabileceğiniz keyifli bir konaklama imkanı için Bergama merkezinde bulunan; Hotel Labella Bergama, Bergamon Pension, Bergama Selinos Otel, Bergama Caravan Camping, Bergama Taş Konak Hotel işletmelerinden birini tercih edebilirsiniz.

Oto Kiralama İzmir Hizmeti ile Bergama Asklepion Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Allianoi Antik Kenti ile Adnan Menderes Havalimanı arası 153 km, Bergama ilçesi ile de 19 km mesafededir.

Bergama Allianoi Antik Kenti geziniz için Adnan Menderes Havalimanı içerisinde Oto Kiralama İzmir ve Rent A Car İzmir firmaları içerisindeki Ecocar Araç Kiralama şirketi hizmet vermektedir.

Ecocar Oto Kiralama İzmir şirketi, İzmir Rent A Car ve Araç Kiralama İzmir firmaları arasında sektörün öncüsü olması ile müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Ecocar Rent A Car İzmir kurumsal firmalarından Avis, Budget, Enterprise ve Cande gibi şirketler içerisinde profesyonel ekibi, avantajlı fiyatları ve çeşitli segmentteki araç seçenekleriyle ön plana çıkmaktadır.

İzmir seyahatinizi ayrıcalıklı bir şekilde geçirmek için Adnan Menderes Havalimanı içerisinde bulunan ofisimiz, www.ecocar.com.tr veya 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri hizmetlerimizden rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com