BİTMEYEN ÖZELLİKLERİYLE KIZILCAHAMAM SOĞUKSU MİLLİ PARKI

BİTMEYEN ÖZELLİKLERİYLE KIZILCAHAMAM SOĞUKSU MİLLİ PARKI

Soğuksu Milli Parkı, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesinde yer almaktadır. Ankara'da çam ağaçları ile döşenmiş bir ormanlık alandır.

Milli Park, volkanik bölgede yer almaktadır. Bu yüzden Soğuksu Milli Parkı çevresinde sıcak ve soğuk su kaynakları, kaplıca olarak değerlendirilmektedir.

Orman içerisinde bulunan en fazla ağaç türleri; Sarıçam, Karaçam, Köknar ve Meşe türleridir. Soğuksu Milli Parkı'nda en yüksek nokta, Arhul Tepesi'dir ve 1789 rakıma sahiptir. Parkta toplam 35'ten fazla kuş cinsi barınmaktadır. Nesli tükenmekte olan Kara Akbaba kuş türünün de burada yuva yaptığı bilinmektedir. Tehlikede olan bu tür, Soğuksu Milli Parkı'nda koruma altına alınmıştır. Çünkü Türkiye ve Yunanistan'ın bir konumu haricinde hiçbir yerde barınmamaktadır. Sizler de nesli tükenmekte olan bu nadide türü, Kızılcahamam Kara Akbaba Gözetleme Ve Besleme İstasyonu'nu ziyaret ederek doğada süzülüşlerine tanıklık edebilirsiniz.

Volkanik Bir Saha İçerisinde Doğal Bir Güzellik

Soğuksu Milli Parkı, eşsiz çam havası ve tertemiz suyu ile volkanik bir saha içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle bolca sıcak ve soğuk su kaynağını barındırmaktadır.

Soğuksu Milli Parkı bölgesinde kış aylarında 3 saat süren bir yolculukla birlikte ulaşacağınız nokta; sizi 10 milyon yıl önce gerçekleşmiş olan bir volkanik aktivite sonucunda taşlaşmış ağaçlara ulaştıracaktır. Yolculuk esnasında birçok fosil ağaçla karşılaşırsınız. Ve yolun sonundaki taşlaşmış büyük ağaç kütüğü, hepsinin en görkemlisidir.

Ayrıca Milli Park'ta, bölgeye özgü olan Kızılcahamam lalelerini de görebilirsiniz. Kızılcahamam Lalesi, dağ lalesi olarak da bilinmektedir. İlkbahar aylarında bölgeye eşsiz güzellikte bir atmosfer katan bu laleler, dünya üzerinde ender rastlanan bir türdür.

Soğuksu Milli Parkı içerisinde; 1 adet tanıtım merkezi, 1 adet idare binası, 1 müze, 2 otel, Kara Akbaba ve manzarayı seyir terasları, fosil ağaç jeositi, piknik alanları, restoran ve kafeteryalar yer almaktadır. Soğuksu Milli Parkı'nda doğa ile iç içe keyifli bir kamp ve gezinti yapmak isterseniz Eco Oto Kiralama'nın Günlük Araç Kiralama Ankara hizmeti için rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayınız.

Soğuksu Milli Parkı'nda Yapılabilecek Aktiviteler

Ücretsiz giriş imkanı bulunan Milli Park'ta; piknik yapma, doğa yürüyüşü, kamp kurma, bisiklet sürme, fotoğraf çekimi ve bölgede bulunan paintball tesisi ile eğlenme gibi aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Soğuksu Milli Parkı'nda Yeme-İçme Mekanları

Kızılcahamam, tertemiz havası ve maden suyu ile meşhur olan bir bölgedir. Fakat sahip olduğu yöresel lezzetler mutfağı ile de Anadolu ve özellikle Ankara'nın izlerini taşımaktadır. Hemen herkesin damak tadına hitap edebilecek olan bu lezzetler, Kızılcahamam'a özgü tatlarla yeniden şekillendirilmiştir. Bakliyat çeşitleri, hamur işleri ve et yemeklerinin ön planda olduğu bir mutfaktır. Her çeşidi yapılan gözleme, cızlama, teli pilav, kül çöreği, ekmek balığı, sübüre, bazlama, ekmek aşı, ağşak söğüşü, böde, balık şiş, soğanlı tirit, toyga çorbası, büryan, haside, höşmerim gibi yemek çeşitleri; Kızılcahamam'da adıyla da tadıyla da dikkat çeken yöresel lezzetlerdendir.

Her tarafı çam ağaçlarıyla çevrili olan bu milli parkta huzur içerisinde bir mola verip bir şeyler yiyip içmek isterseniz; Gülsüm Ana Sofrası, Ünlüoğlu Restoran, Köfteci Ahmet Usta, Yerli Köfte Izgara gibi işletmelerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Kızılcahamam'ın bu lezzetlerine ve harika doğasına; Esenboğa Havalimanı içerisinde ve Tunus Caddesi'nde Günlük Araç Kiralama Ankara hizmeti vermekte olan Eco Oto Kiralama şirketi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Soğuksu Milli Parkı'nda Konaklama Mekanları

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı çevresinde çok sayıda konaklama mekanı bulunmaktadır. Bölgede hem şifalı termal sulardan faydalanmak hem de muhteşem doğanın göbeğinde huzur ve sağlıkla dolu olan bir tatil yapmak isterseniz; Çam Termal Resort Spa&Convention Center, Kaplıca Termal, Eliz Convention Center ve Başak Termal gibi işletmelerin sunacağı hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Ankara Kiralık Araba Seçenekleri İle Soğuksu Milli Parkı'na Nasıl Gidilir ?

Mükemmel bir doğaya ev sahipliği yapan Soğuksu Milli Parkı, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Ankara merkezine 79, Kızılcahamam ilçesine ise 1 km uzaklıktadır.

Soğuksu Milli Parkı gezinize, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ankara Tunus Caddesi'nde bulunan Eco Oto Kiralama şirketinden faydalanacağınız Araç Kiralama Ankara ve Avis hizmeti ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Eco Oto Kiralama şirketi, profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini ilk sırada bulundurması sebebiyle tercih edilen kurumsal Günlük Araç Kiralama Ankara firmaları arasında yerini almaktadır.

Ankara Araç Kiralama ve Rent A Car Ankara hizmetlerini Eco Oto Kiralama ile en konforlu şekilde elde etmek için rezervasyonlarınızı; ofislerimiz, web sitemiz veya 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com