Zirve de Avusor Yaylası ve Avusor Gölü - Çamlıhemşin

Zirve de Avusor Yaylası ve Avusor Gölü - Çamlıhemşin

Karadeniz denilince akla ilk gelen şeylerden birtanesi gezip görülmeye değer yaylalar olmaktadır. İlkbahar mevsiminde yaylalara çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Bu yaylardan birtanesi de Avusor Yaylası, doğayla baş başa, huzur ve şehir stresinden uzaklaşmak isteyenler için uğrak nokta haline gelmiştir.

Yaylaya gelen gezi rehberleri yöresel yemeklerin ve doğanın tadını çıkararak tulum eşliğinde horon oynamaktadır. Rize'nin Çamlıhemşin ilçe sınırlarında bulunan Avusor Yaylası, 2400M rakıma sahiptir.

Avusor Yaylası içerisinde 300 civarı ev bulunmaktadır. Bu evler insan boyunda olmakta ve taşlarla inşa edilerek çığ tehlikesine karşı önlem alınmıştır. Her şeyi doğal olan Avusor Yaylası, kamp alanında bulunan pansiyonlarıyla günübirlik geziler için görülmeye değer  huzur veren bir yayla olmaktadır.

Yeni keşifler için Avusor Yaylası, yüksekten vazgeçemeyenler ve doğa tutkunlarına ev sahipliği yapmaktadır. Kaçkar dağlarının devamı olan altıparmak dağlarının eteklerinde konumlanan Avusor Yaylası, zorlu olmayan doğa yürüyüşü sunmaktadır. Yayla da hayvancılık ile uğraşılarak, konaklayabilmeniz için iki pansiyon bulunmaktadır.

Yayla genel olarak trans geçit yapan dağcıların dinlenme ve buluşma noktası haline gelmiştir. Türkiye'de en çok bilinen Ayder Yaylası'nın üst kısımlarında yer almaktadır. Ayder Yaylası ile Avusor Yaylası arası 11KM mesafe olmakta ve stabilize yol ile ulaşım sağlanmaktadır.

Avusor Yaylası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Trabzon Havalimanı ile Avusor Yaylası arası 166KM mesafede olmakta ve 2 saat 36 dakika sürmektedir. Trabzon Oto Kiralama ve Trabzon Rent a Car sektöründe Eco Oto Kiralama şirketinin bölge şartlarına uygun Arazi - SUV araç segmentleri tercih edilmektedir.

Profesyonel ekip çalışanlarıyla üstün hizmet kalitesi sunarak, geniş Araç ve Filo Kirala hizmetinden yararlanmanız için online rezervasyon seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Avusor Gölü / Büyükgöl Gezilecek Yerler

Dağcılık sporu ile ilgilenenlerin ilgi odağı haline gelen Avusor Gölü 2684M rakıma sahiptir. Büyük buzul gölü özelliğine sahip Avusor Gölü, ihtişamlı görünüşüyle kendine hayran bıraktırmaktadır.

Dağ manzaralı yürüyüş için uygun rotada bulanan Avusor Gölü, doğal güzelliği ile gezi rehberlerini etkilemektedir. Yayladan yaklaşık 2KM yürüyüş yaptıktan sonra göle varmanız mümkün olacaktır. Yürüyüş sırasında yayla da yükselen bulutlar, Kaçkarların manzarası ile harika görüntü sunmaktadır. Bu göl Avusor Gölü ve Büyükgöl diye adlandırılmaktadır.

Eşsiz manzarasıyla Çamlıhemşin Avusor Gölü / Büyükgöl Gezilecek Yerler içerisinde gezi rehberlerinin listesinde yerini almıştır.

'Eco Oto Kiralama ile Gezilecek Yerleri Keşfet!'

Müşteri Hizmetleri 7/24 ;


Rize İli İlginizi Çekecek Gezi Yazıları ;

Rize Kalesi Şehir Manzarası ve Tarihçesi

Tarihi ve Eşsiz Manzarasıyla Rize'nin Görkemli Kalesi, Zil Kale

Palovit Şelalesi Doğal Güzelliğini Keşfedin

Rize'de Bulutlar Üzerinde Huser Yaylası, Görenleri Büyülüyor

Rize - İkizdere Tarihi Özellikleri ve Anzer Yaylası

Ayder Yaylası Turizm ve Kültür Gelişim Bölgesi (Rize)