Araç Kirala Hizmetinde Oto Seçimi

Araç Kirala Hizmetinde Oto Seçimi

Trabzon ilinde araç kiralamak için sizlere hitap eden uygun araçları istediğiniz zaman hızlıca bulabilirsiniz. Size hitap eden aracı doğru şekilde belirlemeniz ve kullanacağınız aracın teknik özelliklerini, kiralama şirketinin sunduğu imkanları değerlendirebilirsiniz. Günümüzde tek parmak hareketinizle kiralayacağınız aracı görebilir, kısa adımlar ile kiralayacağınız https://www.ecootokiralama.com/araclar-1.html araç listesini inceleyebilirsiniz.

Otomatik Vites Araç Kirala

Araç Kiralama yaparken manuel veya otomatik araçlar tercih seçenekleri arasındadır. Araç tercihinizi kullanım koşullarına göre belirlemelisiniz. Kullanım olarak otomatik vitesli araç kullanabiliyorsanız, kesinlikle manuel araç tercih etmemelisiniz. Yeni ehliyet yasasını da göz önünde bulundurarak ehliyetiniz hangi aracı destekliyorsa tercihinizi o yönde yapmanız daha doğru olacaktır.

Otomatik Araç Kullanma Rahatlığı

Genellikle uzun yol seyahatleriniz de vites atmaktan yorulduğunuz da otomatik vitesli araçları tercih etmeniz, rahat ve kullanışlı olacaktır. Otomatik vitesli araçlar gaz ve fren sistemine bağlı olarak otomatik vites geçişleri sağlayan şanzımana sahiptir. Tek yapmanız gereken dikkatli şekilde yolunuza odaklanarak, yolun keyfini çıkartmanız olacaktır. 

Trabzon’da iş veya tatil seyahatleriniz için otomatik vitesli araçlar tercih edebilirsiniz. Araç Kirala, otomatik vitesli için Eco Oto Kiralama, sayfasına giriş yaparak sizler için sunulan otomatik vitesli araçlara göz atabilir erken rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Triptonik Vites

Düz şansızman ile otomatik şanzıman kombinasyonuna triptonik denilmektedir. Bu sistem 1989 model yarış arabalarında ilk kez uygulamaya konulmuştur. Günümüzde bu şanzımana sahip ilk araba 964 Porsche olmuştur.

Triptonik Araç Kullanımı

Sürücü vitesi manuel olarak değiştirebilir veya otomatik olarak kullanabilir. Manuel kullanım sırasında sürücü vitesi triptonik yönde ufak hareketler ile yönetmektedir. Vites değişimi sistemden gelen sinyalle harekete geçer. Vites artı (+) yönde hareket ettirildiğinde büyür, eksi (-) yönde hareket ettirildiğinde küçülmektedir. Farklı bir şekilde kullanım kolaylığı sağlayan direksiyon arkasındaki vites kolları otomatik ve spor kullanım sunmaktadır.

Manuel kullanım esnasında triptonik, motor devri yükselip düştükçe vites otomatik yükselmekte yada düşmektedir. Devir sınırları üreticelere göre değişkenlik göstermektedir. Spor araçlarda daha yüksek iken ekonomik arabalarda sinyali daha düşük devirlerde görmek mümkün olmaktadır.

Tam Otomatik Vites

Vites geçişleri oldukça hassas olan tam otomatik araçlar, sarsılmadan ve seri şekilde vites değişebilen araçların yanı sıra diğer avantajı ise yokuşlarda geri kaçma sorunu yoktur. Tam otomatik ile yarı otomatik araçlar arasındaki en büyük farklardan birisi de yakıt tüketimi olmaktadır. Tam otomatik aynı zamanda dizel yakıt kullanımına sahip olan araçlar, yakıt tüketimi daha fazla olmakla birlikte ülkemizde fiyat ortalamasının üstünde bulunmaktadır.

Yarı Otomatik Vites

Bilgisayar kontrolü ile debriyaj tarafından otomatik olmayan manuel şanzıman da denilebilen sistem motor ile şanzıman bağlantısını sağlamaktadır. Alternatifi sunabilmek için yeni nesil araçlara uygun fiyat ile üretilmiştir. Yakıt ve maliyet konusunda oldukça cimri olan yarı otomatik vitesli araçlar vites geçişlerinde hissedilmektedir.  Yokuş olan yerlerde geri kaçma durumu yaşabilirsiniz. Yarı otomatik şanzıman birçok ünlü marka araçlarda kullanmaktadır.

Oto Kirala, Araç Kirala ve Rent a Car Hizmeti

Sizler de Eco Oto Kiralama şirketinin geniş araç filosunu keşfederek bu deneyimleri kaçırmayın. 7/24 online rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilir, aklınıza gelen tüm sorular için ilgili müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz.

İletişim Bilgileri ;

Eco Oto Kiralama şirketi, İzmir - Ankara - Trabzon - Ordu ve Giresun illerindeki şube ofisleri ile Filo ve Araç Kirala hizmetini kurumsal, kaliteli segment araçları ile sunmaktadır.

Cande Rent a Car şirketi, Rent a Car sektöründeki tecrübesi ve güvenirliği ile müşteri pörtföyünün daima güvenini sağlamıştır.

Papillon Rent a Car şirketi, 7/24 online Filo ve Oto Kirala hizmetini Ekonomik - Orta - Van - Arazi - Suv - Lüks ve Tüm Araç Listesi ile sunarak daima yanınızda olmaktadır.

'Siz seçerek, konforu, kaliteyi ve sürüş keyfini hissedeceksiniz.'


İlginizi Çekebilir ;

Kiralık Araçlarda Kilometre Sınırı Var Mı? Eco Oto Kiralama

Emniyet Kemeri Kullanımın Önemi

En Çok Yapılan Sürüş Hataları

Çok Gezenlerin Bilmesi Gereken 5 Trafik Tabelası Çeşitleri