ARTVİN'DE EL DEĞMEMİŞ BİR CENNET: KARAGÖL TABİAT PARKI (BORÇKA)

ARTVİN'DE EL DEĞMEMİŞ BİR CENNET: KARAGÖL TABİAT PARKI (BORÇKA)

Karagöl, Artvin ilinin Borçka ilçesinde yer almaktadır. Artvin şehir merkezine 57 km, Borçka'ya 27 km uzaklıktadır.

Karagöl, 1800'lü yıllarda Klaskur Yaylası'nda yer alan tepede meydana gelen toprak kayması sonucunda oluşmuştur. Deniz seviyesinden 1500 metre yüksekliktedir.

Etrafı dağlarla çevrili ve yeşilin bin bir tonunu görebileceğiniz Karagöl, temiz havasıyla birlikte ziyaretçilerini şehrin stres ve tüm olumsuzluklarından uzaklaştırmaktadır. Zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliği ile kamp turizminde ön plana çıkmaktadır.

Yılın her döneminde yoğun yağış alan Karagöl, bölgeye özgü çok sayıda ağaç ve bitki türünü barındırmaktadır. Mevsim geçişlerinde rengarenk bir görünüme sahip olan Karagöl, bu eşsiz manzaraları ile fotoğraf severleri kendine çekmektedir.

Günümüze kadar bozulmadan orijinal dokusunu koruyarak gelebilmiş olan Karagöl, Artvin'de el değmemiş saklı bir cennet konumundadır.

Karagöl'e, 2002 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tabiat parkı statüsü verilmiş ve koruma altına alınmıştır.

Karagöl Tabiat Parkı'nda çadır kiralama ve kamp yapabilme olanakları mevcuttur. Ayrıca doğanın güzelliği eşliğinde sandal kiralayıp gölün üzerinde muazzam bir gezintiye çıkabilirsiniz. Karagöl'de yapacağınız huzur dolu doğa yürüyüşlerinin esnasında objektiflerinize harika manzaralar kaydedebilirsiniz.

Karagöl Tabiat Parkı içerisinde Borçka Belediyesi'ne ait Karagöl tesisi bulunmaktadır. Bu tesiste, yeme-içme imkanı bularak Karagöl manzaralı yemeğinizi yiyebilir ve çayınızı kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Artvin’in bu yemyeşil doğası içerisinde oksijeni bolca solumak ve huzurla bir tatil yapmak isterseniz Trabzon Havalimanı içerisinde bulunan Eco Oto Kiralama şirketinden Trabzon Pelitli Araç Kiralama hizmetine kolayca ulaşabilirsiniz.

Karagöl'de Konaklama Mekanları

Karagöl Tabiat Parkı içerisinde yalnızca çadır ve kamp alanları mevcuttur. Kiralayabileceğiniz çadırlarla park içerisinde konaklayabilirsiniz. Ayrıca tabiat parkına sadece 5-10 km uzaklıkta yer alan Dere Pansiyon, Lamazi, Lapera, Meroli, Lapera Butik Otel, Karagöl Heba Yayla Evi, Marina Tatil Köyü, Adaş Dağ Evi ve Yeşilvadi gibi pansiyonlarda da konaklamanızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Karagöl Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Trabzon Havalimanı ile Karagöl Tabiat Parkı arası ortalama 213 km mesafede ve yaklaşık olarak 3 saat 18 dakika sürmektedir.

Trabzon Havalimanı iç hatlarda hizmet vermekte olan Ecocar Trabzon Araç Kiralama firması, vermiş olduğu hizmet kalitesinden dolayı sektör içerisindeki kurumsal firmalar arasında yerini almaktadır.

Trabzon Pelitli Araç Kiralama alanında profesyonel bir hizmet almak ve konforlu bir şekilde gezinizi tamamlayabilmeniz için Ecocar Araç Kiralama hizmeti Trabzon Havalimanı'nda sizleri beklemektedir.

Karagöl Tabiat Parkı'nın yemyeşil doğasına, tertemiz havasına ve eşsiz güzelliğine sizlere sunulan uygun fiyatlı ve çeşitli model araçlarla kolayca erişebilirsiniz. Tatil planınızın ardından Trabzon Pelitli Araç Kiralama hizmeti ile kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz bir seyahate çıkmak için rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. www.ecocar.com.tr

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecocar.com.tr