ARTVİN'İN SAKLI CENNETİ KAFKASÖR YAYLASI

ARTVİN'İN SAKLI CENNETİ KAFKASÖR YAYLASI

Eşsiz gölleri, ormanları ve tabiatı ile tabloları aratmayan doğa manzaralarını canlı olarak yaşama fırsatını misafirlerine sunan Artvin, yaylaları ile de gezginlere ilham vermektedir. Kafkasör Yaylası, bu yaylalar arasında şölen ve etkinliklere başarıyla ev sahipliği yapan dinamik yapısı ile dikkatleri üzerine çekmekte  ve farkını yansıtmaktadır.

Kafkasör Yaylası, Artvin ilinin güneybatısında yer almaktadır. Kafkasör Yaylası’na şehir merkezinden ortalama 10 kilometrelik bir toprak yol sonrasında ulaşım sağlanabilmektedir. Trekking gibi doğa sporlarını yapmayı sevenler için bu toprak yolda vakit geçirmek iyi bir seçenektir.

Kafkasör Yaylası, 1250 metre yükseklikte olup görülmeye ve fotoğraf karelerine girmeye değer eşsiz bir güzelliktedir. Artvin şehir merkezine 10 km uzaklıktadır ve "Kafkasör Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Merkezi" içerisinde yer almaktadır.

Cennetten bir köşeye benzetilebilecek kadar doğal bir güzelliğe sahip olan Kafkasör, ağaçların ortasında yer almaktadır. Tertemiz havası, göz kamaştıran doğal güzelliğiyle dinlenmek için oldukça müsait bir yer olan Kafkasör Yaylası’nın eşsiz güzelliklerini Araç Kiralama hizmetleri sayesinde tadabilirsiniz.

Kafkasör Yaylası'nda Kültürel Etkinlikler

Kafkasör Yaylası'nda her yıl düzenli olarak haziran ayının sonunda Kafkasör Kültür ve Sanat Festivali yapılmaktadır. Bu şenlikte Türklerin öz ve milli güreşleri olan Karakucak Güreşleri, Boğa Güreşleri, folklor gösterileri, müzik şenlikleri ve canlı müzik etkinlikleri yer almaktadır.

Bu etkinlikler içerisinde en dikkat çeken ve ününü dünyaya sarmış olan etkinlik hiç şüphesiz boğa güreşleridir. Artvin'de boğa yetiştiriciliği bir kültür haline gelmiştir ve bu kültür de Boğa Güreşi Festivali'ni ortaya çıkarmıştır. Boğalar yöre halkının beslediği, yetiştirdiği hayvanlardır ve boğalar sahiplerinin adlarıyla anılırlar.  Boğa güreşini sevenler, bu güzel yaylada bir araya gelmekte ve nefes kesen bu güreş müsabakalarını bizzat canlı olarak yakından izleme fırsatını yakalamaktadırlar. 

1250 metre yükseklikte konumlanan Kafkasör Yaylası'nın bir diğer özelliği ise 5. Uluslararası Off-Road yarışlarına ev sahipliği yaparak dünyadaki spor tutkunlarının bakışlarını üzerine çekmeyi başarmasıdır.

Kafkasör Yaylası, ayrıca şifalı suları ile de dikkat çekmektedir. Acısu, Yalnızhasan ve Cıskaro adı verilen bu şifalı sular ziyaretçilerde merak uyandırmaktadır.

Artvin'de Yeme İçme Mekanları Nelerdir ?

Serin ve temiz havasıyla Artvin; Karadeniz turlarının olmazsa olmaz duraklarından bir tanesidir. Yeşilin can bulduğu bu şehir, eşsiz doğal güzelliklerinin yanı sıra birbirinden leziz lezzetlere de ev sahipliği yapmaktadır. Kuymak, Kalaco, Kaygana, Yoğurtlu Silor, Cevizli Kete, Cağ Kebabı, Şalgam Pancarı, Benekli Alabalık, Artvin Hatila Balı, Ardanuç Peyniri, Bükma Tatlısı gibi lezzetler Artvin seyahatinizde tadına bakmadan dönmemeniz gereken lezzetlerdendir. Artvin'in bu meşhur lezzetlerini; Kuşçunun Yeri Katrevan, Dereboyu Alabalık Restaurant, Artvin Kültür Evi, Saklıca Lokantası, Klaskurelebi Gürcü Sofrası, Çardak Restaurant, Çifteköprü Restaurant, Aspirin Pide ve Dede Cağ Kebap gibi işletmelerde deneyimleyebilirsiniz.

Kafkasör Yaylası'nda Konaklama Mekanları Nelerdir ?

Kafkasör Yaylası'nda belediyenin yaptırdığı 10 adet 80 yatak kapasiteli bungalov evler ziyaretçilerin tercih ettiği ilk konaklama yerleridir. Ayrıca Kafkasör Yaylası'nın çam ağaçları içerisinde yapılmış olan Kafkasör Dağ Evleri ailece tatilinizin keyfini huzurla çıkarabileceğiniz bir yer olarak hizmet sunmaktadır. Yine Kafkasör Yaylası'nın tertemiz doğası içerisinde Koliva Otel ile konaklama imkanı sağlanmaktadır. Kafkasör Yaylası, eşsiz güzelliği, yemyeşil doğası ve tertemiz havasını doyasıya yaşamak isteyen ziyaretçilerine ise çadır kurma imkanıyla kucak açmaktadır. Ayrıca şehir merkezine olan yakınlığı sayesinde (15 dakika) merkezde; Grand Artvin Hotel, Villa Da Butik&Otel, Sadıkoğlu Otel gibi seçeneklerle de bir otelde konaklama imkanı bulunmaktadır.

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama İle Kafkasör Yaylası'na Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Trabzon Havalimanı ile Kafkasör Yaylası arası ortalama 222 km mesafede ve yaklaşık olarak 3 saat 17 dakika sürmektedir.

Trabzon Havalimanı iç hatlarda hizmet vermekte olan Eco Oto Kiralama firması, en uygun Trabzon Oto Kiralama Fiyatları ve vermiş olduğu hizmet kalitesinden dolayı sektör içerisindeki kurumsal firmalar arasında yerini almaktadır.

Trabzon Rent A Car alanında profesyonel bir hizmet almak ve konforlu bir şekilde gezinizi tamamlayabilmeniz için Eco Oto Kiralama şirketi, bütçenize dost olacak Trabzon Oto Kiralama Fiyatları ile araç kiralama hizmetini Trabzon Havalimanı'nda sizlere sunmaktadır.  

Kafkasör Yaylası'nın yemyeşil doğasına, tertemiz havasına ve eşsiz güzelliğine sizlere sunulan çeşitli model araçlarla ve avantajlı Trabzon Oto Kiralama Fiyatları ile  kolayca erişebilirsiniz. Tatil planınızın ardından Eco Oto Kiralama Trabzon hizmeti ile kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz bir seyahate çıkmak için rezervasyon yaptırmayı unutmayınız.

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com