ARTVİN MERKEZDE TARİHİ BİR MİRAS: ARTVİN KALESİ

ARTVİN MERKEZDE TARİHİ BİR MİRAS: ARTVİN KALESİ

Trabzon Araç Kiralama ile ulaşım sağlayacağınız Artvin Kalesi, Artvin ilinin merkezinde yer alan bir kaledir. Gürcü kralı olan Büyük Aşot tarafından 937 senesinde inşa edilmiştir.

Artvin Kalesi, bir kaya üzerine inşa edilmiştir ve kalenin sahip olduğu yüksek surları, yer aldığı bu kayanın etrafını çevrelemektedir. Artvin Kalesi'nin birkaç katlı bir kulesi bulunmaktadır ve bu kule, günümüze kadar oldukça iyi bir durumda ulaşabilmiştir.

Artvin Kalesi'nin doğu tarafında dört köşeli bir yapı yer almaktadır. Dikkatleri çeken bu yapının, bir kilise olduğu tahmin edilmektedir. Kalede bir adet de sarnıç yer almaktadır ve bu sarnıcın bir kısmı ile kvevri olarak bilinen küplerin birkaç parçası günümüze kadar ulaşmıştır.

16. yüzyılın ortasında kale, Osmanlıların eline geçmiştir ve daha sonra kale, onarılıp genişletilmiştir. Artvin şehrinin girişinde yer alan Artvin Kalesi, Livane Kalesi şeklinde de bilinmektedir. Livane, Artvin şehrinin eski isimlerinden bir tanesidir. Kale, 2004 yılında restore edilmiştir ve 2012 yılında ışıklandırılıp ziyaretçilere açık bir hale getirilmiştir.

Artvin'de Yeme-İçme Mekanları

Artvin'in tarihi ve doğal güzelliğini keşfiniz sırasında gezinize kısa bir mola verebileceğiniz pek çok işletme bulabilirsiniz. Beyoğlu Döner, Yeni Adres, Dereboyu Alabalık Restaurant, Saklıca Lokantası, Çardak Restaurant, Klaskuralebi Gürcü Sofrası, Dede Cağ Kebap, Aspirin Pide gibi Artvin merkezde bulunan tesisler sizlere en lezzetli ve konforlu molayı sunacaklardır.

Trabzon Araç Kiralama ile Artvin'de Konaklama Mekanları

Artvin Kalesi geziniz esnasında konaklamak için Artvin merkezinde bulunan; Villa Da Butik Otel, Grand Artvin Otel, Koru Otel&Restaurant ve Sadıkoğlu Otel gibi otel seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Trabzon Araç Kiralama ile Ulaşabileceğiniz Artvin Kalesi Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Artvin Kalesi, Artvin ilinin merkezinde yer almaktadır. Trabzon Havalimanı ile Artvin Kalesi arası 215 km mesafede ve yaklaşık olarak 3 saat 3 dakika sürmektedir.

Trabzon Havalimanı iç hatlarda ve Trabzon Ortahisar'da hizmet vermekte olan Ecocar Trabzon Araç Kiralama firması, vermiş olduğu hizmet kalitesinden dolayı sektör içerisindeki kurumsal firmalar arasında yerini almaktadır. Ecocar Araç Kiralama şirketi, Trabzon Araç Kiralama ve Rent A Car Artvin ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Trabzon Rent A Car alanında profesyonel bir hizmet almak ve konforlu bir şekilde gezinizi tamamlayabilmeniz için Ecocar Araç Kiralama hizmeti Trabzon Havalimanı iç hatlarda ve Ortahisar'da sizleri beklemektedir. www.ecocar.com.tr

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com