ARTVİN HATİLA VADİSİ MİLLİ PARKI

ARTVİN HATİLA VADİSİ MİLLİ PARKI

Hatila Vadisi Milli Parkı, Artvin il merkezine 7 km uzaklıktadır. Hatila Deresi ve birçok derenin daha bulunduğu Karadeniz'in en güzel milli parklarından bir tanesidir.

Hatila Deresi dar tabanlı bir vadidir ve milli park boyunca uzanmaktadır.

Vadideki eğim kırıklıklarının yarattığı şelaleler, ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatmaktadır.

Hatila Vadisi'nin en ilginç özelliği Akdeniz iklimine rastlanılmasıdır.

Vadi'de 500'ü aşkın endemik bitki türüyle birlikte domuz, ayı, porsuk, tilki, yaban leçisi, atmaca, sansar, çakal, kartal, dağ horozu, Hopa Engereği ve alabalık gibi pek çok hayvan türü de barınmaktadır.

Doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık gibi aktiviteler için oldukça el verişli bir ortam sağlayan Hatila Vadisi Milli Parkı; yaban hayatının zenginliği ve jeolojik oluşumlarıyla Artvin'de ekoturizm altyapısına sahiptir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün koruması altındadır.

Türkiye'nin En Yüksek Cam Terası

Hatila Vadisi Milli Parkı'nın bitki örtüsü ve yaban hayatı ile eşsiz doğa güzelliğinin yanı sıra 2015 yılında yapılmış olan Cam Seyir Terası bulunmaktadır. 220 metre yüksekliğe sahip bu teras Türkiye'nin en yüksek Cam Seyir Terası olma özelliğiyle ön plana çıkmaktadır.

Kaya birleşim noktasından 15 metrelik mesafeye uzanan Cam Seyir Terası, 7 metre uzunlukta ve 7.5 metre genişliğe sahiptir.

Turistlerin ve bölgeyi ziyarete gelen doğa tutkunları 50 metrekare genişliğindeki bu cam alanda eşsiz manzarayı izleme fırsatını yakalamaktadırlar.

Cam Seyir Terası'nın üzerinde ziyaretçiler, ilk deneyimlerinde tereddüt ve heyecan yaşarken bir süre sonra tamamen eşsiz doğa manzarasının keyfini çıkarmaktadırlar.

Hatila Vadisi Milli Parkı'nda yeşilin bin bir tonunu görebileceğiniz büyüleyici bir güzellik sizi beklemektedir. Türkiye'nin en yüksek cam terası olan Hatila Vadisi Cam Teras'a; Trabzon Havalimanı içerisinde hizmet vermekte olan Eco Oto Kiralama şirketinin sunmuş olduğu Trabzon Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları içerisinden avantajlı tekliflerle ulaşabilirsiniz.  

Hatila Vadisi Milli Parkı'nda Yapılabilecek Aktiviteler

Türkiye'nin en yüksek Cam Terası Olan Hatila Vadisi geziniz esnasında ayrıca; doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, kamp ve doğa sporları gibi aktiviteleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Hatila Vadisi Milli Parkı'nda Konaklama İmkanları

Hatila Vadisi Milli Parkı'nda günübirlik kamp alanları bulunmaktadır. Çadır veya bungalov kiralayarak bölgede konaklayabilirsiniz. Ayrıca Artvin merkezinde bulunan; Villa Da Butik Otel, Grand Artvin Otel, Koru Otel&Restaurant ve Sadıkoğlu Otel gibi otel seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Artvin'de Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Artvin, tarihi mirasları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra özellikle yaz aylarında turistler tarafından tercih edilen bölgeler arasındadır. Artvin'in huzur dolu doğası, birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ve spor imkanları ziyaretçilerine sakin ve oksijen dolu bir atmosfer yaratmaktadır. Artvin'de düzenlenen festivaller de bu bölgeyi güzel kılan durumlardan bir tanesidir. Artvin'de; yamaç paraşütü, rafting ve su sporları gibi spor aktivitelerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar içerisinden özellikle rafting için Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden buraya turlar düzenlenmektedir. Ayrıca Artvin'de çeşitli sıra dışı yarışmalar da düzenlenmektedir. Hızarda odun kesme, fındık toplama, en iyi hamsili ekmek yapma, en iyi Laz Böreği yapma, dik hızarda tahta biçme, dibekte mısır ayıklama, çay toplama, amatör ses yarışmaları ile halat çekme yarışları bu meşhur yarışların başında gelmektedir. Tüm bu eğlenceli ve huzur dolu aktiviteleri gerçekleştirip Arhavi'nin muazzam doğası içerisinde bir nefes almak isterseniz Trabzon Havalimanı'nda hizmet veren Trabzon Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları bakımından en avantajlı fiyat seçenekleri olan Eco Oto Kiralama'dan rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayınız.

Artvin Hatila Vadisi Nerededir Ve Nasıl Gidilir ?

Trabzon Havalimanı ile Hatila Vadisi Milli Parkı 234 km mesafede ve yaklaşık olarak 3 saat 41 dakika sürmektedir.

Trabzon Havalimanı iç hatlarda hizmet vermekte olan Eco Oto Kiralama firması, vermiş olduğu hizmet kalitesinden dolayı sektör içerisindeki kurumsal firmalar arasında yerini almaktadır. Eco Oto Kiralama şirketi, Trabzon Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları açısından en uygun fiyatları sizlere sunarak Artvin Araç Kiralama ve Rent A Car Artvin ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Trabzon Rent A Car alanında profesyonel bir hizmet almak ve konforlu bir şekilde gezinizi tamamlayabilmeniz için Eco Oto Kiralama hizmeti Trabzon Havalimanı iç hatlarda sizleri beklemektedir.

Hatila Vadisi Milli Parkı'nın yemyeşil doğasına, tertemiz havasına ve eşsiz güzelliğine sizlere sunulan uygun fiyatlı ve çeşitli model araçlarla kolayca erişebilirsiniz. Tatil planınızın ardından Eco Oto Kiralama Artvin hizmeti ile kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz bir seyahate çıkmak için rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. www.ecootokiralama.com

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com