ANKARA'NIN GÖRKEMLİSİ KOCATEPE CAMİİ

ANKARA'NIN GÖRKEMLİSİ KOCATEPE CAMİİ

Ankara Araç Kiralama ile ulaşacağınız Kocatepe Camii, Ankara ilinin Çankaya ilçesi, Kocatepe semtinde yer almaktadır.

1967'de inşasına başlanmıştır ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1987'de tamamlanıp ibadete açılmıştır.

Kocatepe Camii, Cumhuriyetten sonraki dönemde Ankara'da yapılan en büyük camidir.

Kocatepe Camii'nin ilk sunulan projesinde bir sorun çıkmıştır ve proje oldukça eleştiri almıştır. Projesinin, bulunduğu döneme göre fazla modern olduğuna karar verilen Kocatepe Camii'nin inşasından vazgeçilmiştir.

1981 yılına gelindiği zaman Cami'nin tüm proje hakları satın alınmıştır. 6 yıl sonra da 1987 yılında Cami'nin yapımı tamamlanmıştır.

Osmanlı dönemi 16. yüzyıl estetiği ile 20. yüzyıl teknolojisi harmanlanarak inşa edilen cami, dört minaresi ile Selimiye'yi; merkezi ve yarım kubbesi ile de Sultan Ahmet Camii'ni anımsatmaktadır.

Mimar Sinan'ın geliştirdiği mimari üsluba bağlı kalınarak inşa edilen Kocatepe Camii, avlusuyla birlikte toplam 24.000 kişilik cemaat kapasitesine sahiptir. Modern konferans salonu, otopark, süpermarket, idari büro gibi yan bölümleri ve gasilhaneleri, sebilleri ile modern mimariye göre klasik üslupta inşa edilmiştir.

Cami'nin avizeleri, mihrabı, minberi, kapıları, mermerleri ve çinileri özel olarak tasarlanmıştır. İç süslemeleri ve desenlerinde Klasik Osmanlı Mimarisi örnek alınmıştır. Malzeme olarak ise mermer, çini, sarı maden, altın varak ve özel boyalar kullanılmıştır.  Kocatepe Camii, başkent Ankara'nın sembolleri arasında yer almaktadır. Ankara’daki tüm mekanlara Esenboğa Havalimanı içerisinde hizmet veren Ankara Araç Kiralama şirketi Eco Oto Kiralama ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Ankara'da Yeme İçme Mekanları Nelerdir?

Ankara seyahatlerinizde gezinize lezzetli kısa bir mola vermek isterseniz; Liva Pastanesi, Tarihi Mutfak Lokantası, Trilye Restoran, Göksu Lokantası, Düveroğlu, Boğaziçi Lokantası gibi işletmelerle deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Kiralama Ankara ile Ulaşacağınız Ankara'da Konaklama Nasıl Yapılır?

Ankara'da yapacağınız tarihi ve doğa gezilerinizde gün sonunda yorgunluğunuzu atıp konforlu bir şekilde dinlenebileceğiniz konaklama imkanlarına bölgede bulunan konaklama hizmetlerinden faydalanarak ulaşabilirsiniz. Bunlar arasında; Hotel Kayra, Hotel Cinnah, Otel Evren, Verda Hotel, İsmira Otel Ankara, Ataköşk Hotel, Altınel Ankara Hotel&Convention Center işletmelerinden birini tercih ederek konforlu bir şekilde gününüzü sonlandırabilirsiniz.

Araç Kiralama Ankara ile Kocatepe Camii Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kocatepe Camii, Ankara ilinin Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Çankaya ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası 44 km mesafededir.

Kocatepe Camii gezinize, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ankara Tunus Caddesi'nde bulunan Ecocar Ankara Araç Kiralama şirketinden faydalanacağınız Araç Kiralama Ankara ve Ankara Avis hizmeti ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Ecocar Araç ve Filo Kiralama şirketi, profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini ilk sırada bulundurması sebebiyle tercih edilen kurumsal Ankara Araç Kiralama firmaları arasında yerini almaktadır.

Ankara Araç Kiralama ve Rent A car Ankara hizmetlerini Ecocar ile en konforlu şekilde elde etmek için rezervasyonlarınızı; ofislerimiz, www.ecocar.com.tr web sitemiz veya 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com