ŞEHİRDEN UZAK DOĞAYA YAKIN TEKKE DAĞI TABİAT PARKI

ŞEHİRDEN UZAK DOĞAYA YAKIN TEKKE DAĞI TABİAT PARKI

Tekke Dağı Tabiat Parkı, başkent Ankara ilinin turistik ilçesi olan Beypazarı'nda yer almaktadır. Tekke Dağı Tabiat Parkı, ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Tabiat Parkı, 100 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Tekke Dağı Tabiat Parkı'nı; karaçam, ardıç, alıç, ahlat, meşe, üvez ve kuşburnu gibi ağaç ile bitki türleri süslemektedir. Yaban domuzu, akbaba, yılkı atı, kurt, tilki ve tavşan türleri ise tabiat parkı içerisinde yaşam süren yabani hayvan türleridir.

Ankara'da özellikle şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için muazzam bir dinlenme seçeneği olmaktadır. Şehir merkezine olan uzaklığı ile kendinizi doğanın kucağında bulacağınız Tekke Dağı Tabiat Parkı; doğa yürüyüşü, piknik yapma ve eşsiz doğa fotoğrafları kaydetmenize olanak sağlamaktadır. Tabiat parkının bulunduğu bölgede her yıl düzenli olarak geleneksel piknik ve güveç günleri düzenlenmektedir. 2011 yılında Tabiat Parkı olarak tescil edilmiştir ve park içerisinde bekçi kulübesi, yağmurluk, lavabo ve otopark şeklinde tesisler bulunmaktadır. Ankara’nın doğa içerisindeki bu saklı cennetinde bol oksijen depolayarak huzurla bir tatil yapmak isterseniz; Tunus Caddesi üzerinde veya Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde hizmet vermekte olan Ankara Dizel Araç Kiralama hizmeti Eco Oto Kiralama’dan rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayınız.

Beypazarı'nda Yeme İçme Mekanları Nelerdir?

Beypazarı seyahatlerinizde gezinize lezzetli kısa bir mola vermek isterseniz; Adatepe Taş Mektep Restaurant, Zindancık Restoran İnözü Vadisi Tesisleri, Fatma Teyze’nin Yeri, Kahyaoğlu Gözleme ve Kahvaltı Salonu, Bağ Evi Anadolu Mutfağı, Tarihi Güveç Fırını, Beypazarı Tarihi Kervansaray Restoran gibi işletmelerle deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Beypazarı'nda Konaklama Nasıl Yapılır?

Beypazarı'nda yapacağınız tarihi ve doğa gezilerinizde gün sonunda yorgunluğunuzu atıp konforlu bir şekilde dinlenebileceğiniz konaklama imkanlarına bölgede bulunan konaklama hizmetlerinden faydalanarak ulaşabilirsiniz. Bunlar arasında; Akropol Termal Şehir, Beypalas Hotel, Yaşayan Müze Köy Otel, Konak Münsür, Lagania As Otel, Beypazarı İpekyolu Konağı işletmelerinden birini tercih ederek konforlu bir şekilde gününüzü sonlandırabilirsiniz.

Tekke Dağı Tabiat Parkı Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Tekke Dağı Tabiat Parkı, Ankara ilinin Beypazarı ilçesinde bulunmaktadır. Beypazarı ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası 126 km mesafededir.

Tekke Dağı Tabiat Parkı gezinize, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ankara Tunus Caddesi'nde bulunan Ecocar Araç Kiralama şirketinden faydalanacağınız Ankara Dizel Araç Kiralama ve Ankara Avis hizmeti ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Ecocar Araç ve Filo Kiralama şirketi, profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini ilk sırada bulundurması sebebiyle tercih edilen kurumsal Ankara Dizel Araç Kiralama firmaları arasında yerini almaktadır.

Ankara Araç Kiralama ve Rent A Car Ankara hizmetlerini Ecocar ile en konforlu şekilde elde etmek için rezervasyonlarınızı; ofislerimiz, www.ecocar.com.tr web sitemiz veya 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com