ÖDEMİŞ'TE DOĞA İLE BAŞBAŞA BİR MEKAN: GÖLCÜK YAYLASI VE GÖLÜ

ÖDEMİŞ'TE DOĞA İLE BAŞBAŞA BİR MEKAN: GÖLCÜK YAYLASI VE GÖLÜ

İzmir Havalimanından Araç Kiralama ile ulaşım sağlayacağınız Gölcük Gölü, İzmir ilinin Ödemiş ilçesinde yer almaktadır. Bozdağlar olarak bilinen ve Ödemiş'i çevreleyen doğa harikası Gölcük Yaylası'nda bulunmaktadır.

Alüvyal set gölü olan Gölcük Gölü; sahip olduğu asırlık ağaçları, şifalı bitkileri ve muazzam çam ormanlarıyla birlikte insanı kendinden alan bir doğaya sahiptir. Gölcük Gölü'nün denizden yüksekliği, 1100 metredir ve tektonik oluşumlar sonucunda meydana gelmiştir. İzmir merkezine oranla yaklaşık olarak 9-10 derece daha serin bir havaya sahip olduğu için özellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Gölcük Gölü'nün ortalama derinliği, 5 metre civarındadır. Kış aylarında kar yağışıyla birlikte başka bir güzelliğe bürünen Gölcük Gölü, yüzeyinin buz tutmasına rağmen ziyaretçilerine doyulmaz bir manzara sunmaktadır.

Tarihi bir öneme de sahip olan Gölcük Yaylası, Karamanoğulları'nın atlarını besledikleri bir bölgedir. Gölcük'te ülkenin en kaliteli patateslerinin yanı sıra kestane, ceviz, erik, kızılcık ve kiraz üretimleri de yapılmaktadır.  Gölcük Gölü; temiz havası, konaklama tesisleri, spor kulüpleri ve mesire alanlarıyla birlikte doğa harikası bir turizm bölgesidir. İzmir’deki tüm mekanlara Adnan Menderes Havalimanı içerisinde hizmet veren İzmir Havalimanından Araç Kiralama şirketi Eco Oto Kiralama ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gölcük'te Yeme İçme Mekanları

Gölcük Yaylası ve Gölcük Gölü çevresinde doğa manzarasının tadını çıkararak yemek yiyip çay - kahve içebileceğiniz pek çok mekan bulunmaktadır. Gölcük Gazelle Restoran, Gölcük Prenses Restaurant, Kardeşler Yemek Çorba ve Kebap Salonu, Gölcük Yakamoz Kafe, Gölcük Cafe, Gölcük Doğal Bahçe gibi işletmeler bunlardan birkaç tanesidir.

İzmir Havalimanından Araç Kiralama ile Ulaşacağınız Gölcük'te Konaklama Mekanları

Gölcük'ün tarihi ve doğasıyla birlikte bitmeyen güzelliğinin tadına varmanızın ardından günün yorgunluğunu en konforlu ve şık bir yerde atmayı dilerseniz günübirlik olarak faydalanabileceğiniz; Torrhebia Dağ Evi, Kadılar Paşazade Konağı, Yeni Gelin Evi, Derviş Ağa Konak Pansiyon, Lidya Sardes Hotel, Rey Manes işletmeleri İzmir gezinizde sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

İzmir Havalimanından Araç Kiralama ile Gölcük Yaylası ve Gölcük Gölü Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Gölcük Yaylası, İzmir ilinin Ödemiş ilçesinde yer almaktadır. Ödemiş ile Adnan Menderes Havalimanı arası 91 km mesafededir.

Gölcük Yaylası'na ulaşımı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bulunan Ecocar İzmir Havalimanından Araç Kiralama hizmeti ile gerçekleştirebilirsiniz veya transfer hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Andan Menderes Havalimanı içerisinde hizmet veren Ecocar Araç Kiralama şirketi, İzmir Araç Kiralama ve Rent A Car İzmir firmaları arasında tercih edilmektedir.

İzmir Araç ve Filo Kiralama sektöründe müşteri memnuniyetini ön planda tutan Ecocar Oto Kiralama hizmeti geniş Filo çeşitliliği, güler yüzlü personel karşılaması ve avantajlı fiyat seçenekleri ile İzmir Havalimanından Araç Kiralama, Rent A Car İzmir hizmetini sunmaktadır.

Ecocar Araç Kiralama hizmeti, şehrin gürültüsünden uzaklaşarak doğa ve tarih turizmini keşfetmenize olanak sağlar. www.ecocar.com.tr

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com