ÇEŞME'DE ANTİK BİR KÜLTÜR-SANAT MERKEZİ: ERYTHRAİ ANTİK KENTİ

ÇEŞME'DE ANTİK BİR KÜLTÜR-SANAT MERKEZİ: ERYTHRAİ ANTİK KENTİ

İzmir Arac Kiralam ile ulaşacağınız Erythrai Antik Kenti, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Antik kent adını, kurucusundan almaktadır. Erythrai Antik Ege dünyasının önde gelen önemli yerleşim merkezlerinden bir tanesidir. Yunanistan'ın çeşitli işgallerinden kaçan Yunanlılar, bu yörede 12 adet önemli şehir kurmuşlardır ve Erythrai Antik Kenti de bu şehirlerin en büyüklerinden bir tanesidir. Kentin adı, kırmızı anlamına gelmektedir. Antik Kent, ismini "kırmızı" anlamına gelen kurucusundan almış olsa da antik kent bölgesinde bulunan ve çok rastlanılan kırmızı renkli taşlar da bu isimle uyum içerisindedir. İlk kurulduğu yıllardan itibaren en gelişmiş kültür ve sanat şehri ve ayrıca önemli bir ticaret limanı olma özelliğini de taşımaktadır.

Bu bölgede seramik işlemeciliği yapılmaktaydı ve işlenen seramik eşyalar, deniz yoluyla diğer ülkelere gönderilmekteydi. Fakat tarih içerisinde ticaret yaşamında bozukluklar yaşayan kent, oldukça küçülmüştür. Bizanslılar döneminde hiçbir ticari varlığı olmayan küçük bir köy halini almıştır. 1366 yılına gelindiğinde ise kent, Türk yönetimine girmiştir.

Cennet Tepe Villası, Roma Hamamı, antik döşeme ve su kemerleri, şehri çevreleyen surlar, Helen ve Roma evi, Kahraman mezarı, tiyatro ve agora, Akropol, taş ocakları yapıları; Erythrai Antik Kenti'nden günümüze kadar ulaşabilmiş olan yapılardır. İzmir’deki tüm mekanlara Adnan Menderes Havalimanı içerisinde hizmet veren İzmir Arac Kiralam şirketi Eco Oto Kiralama ile kolayca ulaşabilirsiniz.

İzmir Arac Kiralam ile Ulaşacağınız İzmir Çeşme'de Yeme İçme Mekanları

Erythrai Antik Kenti çevresinde ve bulunduğu Çeşme ilçesinde yeme içme molası verebileceğiniz pek çok işletme mevcuttur. Sedir Kahvaltı, Kumrucu Şevki Plus, Asucan Büfe, Dost Pide & Pizza, Reyhan Pastanesi, Ferdi Baba Balık – Çeşme Marina, Tokmak Hasan’ın Yeri gibi tesisler sizlere en lezzetli hizmeti sunacak olan mekanlardandır.

İzmir Çeşme'de Konaklama Mekanları

İzmir'in tarihi ve doğasıyla birlikte bitmeyen güzelliğinin tadına varmanızın ardından günün yorgunluğunu en konforlu ve şık bir yerde atmayı dilerseniz bölgede bulunan ve günübirlik olarak faydalanabileceğiniz; Kosa Otel Çeşme, Eski Taş Otel Çeşme, Lavender Otel, Kekik Alaçatı Otel Mayko, Kerman Otel, Koz Marigold Apart Hotel, Demir Konak Otel işletmeleri Çeşme gezinizde sizlere en konforlu konaklama hizmetini sunacaklardır.

İzmir Arac Kiralam ile Erythrai Antik Kenti Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ecocar İzmir Arac Kiralam şirketi müşteri memnuniyeti odaklı hizmetiyle size en konforlu İzmir seyahati fırsatını sunmaktadır.

Erythrai Antik Kenti, İzmir ilinin Çeşme ilçesinde yer almaktadır. Çeşme ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası 93 km mesafededir.

İzmir iline gelen ziyaretçilerin görmek istediği Erythrai Antik Kenti'ne ulaşımı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı içerisinde bulunan Ecocar İzmir Araç Kiralama hizmeti ile gerçekleştirebilirsiniz veya transfer hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Ecocar İzmir Araç ve Filo Kiralama şirketi, uygun fiyat seçenekleriyle günlük, haftalık veya aylık olarak İzmir Arac Kiralam hizmetiyle faaliyet göstermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir Rent A Car, Araç Kiralama Aydın ve Avis, Budget, Garenta, Enterprise ihtiyacınızı Ecocar Araç Kiralama ile edineceğiniz hizmetle avantajlı fiyat seçenekleri ve üstün kalite anlayışıyla giderebilirsiniz. www.ecocar.com.tr

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com