ÇAMLIDERE ALUÇDAĞI MİLLİ PARKI

ÇAMLIDERE ALUÇDAĞI MİLLİ PARKI

Aluçdağı Milli Parkı, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesinde yer almaktadır. Coğrafi konumu, topoğrafik yapısı, orman dokusu ve temiz havasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri bakımından kentin gürültüsünden ve kirli havasından uzaklaşmak isteyenlere kaçırılmayacak bir fırsat sunmaktadır. Aluçdağı Milli Parkı'nın bu tertemiz havası, doğası ve eşsiz güzelliğinde keyifli vakitler geçirip şehrin tüm yorgunluğundan uzaklaşmak isterseniz; Ankara Esenboğa Havalimanı içerisinde ve Tunalı Caddesi'nde Ankara 7/24 Araç Kiralama hizmeti vermekte olan Eco Oto Kiralama şirketinin profesyonel hizmet anlayışından faydalanabilirsiniz.

Geleneksel Aluçdağı Festivali İle Renkli Vakitler Sizi Bekliyor

Aluçdağı Milli Parkı'nda her yıl düzenli olarak festival düzenlenmektedir. Yılın her Temmuz ayında Çamlıdere Aluçdağı Festivali adını taşıyan bu festival, pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Müzik şölenleri, sünnet törenleri, yağlı güreş müsabakaları, yöreye özgü sinsin oyunları festivalde düzenlenen etkinliklerden bazılarıdır. Bu etkinlikler sayesinde Ankara ve çevre illerden festivale gelen ziyaretçiler keyifli vakitler geçirmektedirler.

Aluçdağı Milli Parkı içerisinde pek çok ağaç ve bitki türlerini gözlemleyebilirsiniz. Karaçam, sarıçam, gürgen, kekik, eğreltiotları, meşe, ardıç, salep, kızılcık, ahlat, böğürtlen ve alıç gibi ağaç ve bitki türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Aluçdağı Milli Parkı'nın barındırdığı hayvan türleri ise şu şekildedir; tilki, karga, sincap, saksağan, kerkenez, ağaçkakan, dere kuşu, maskeli ötleğen, nar bülbülü, ispinoz.

Aluçdağı Milli Parkı ziyaretçilerine; göl kenarında muhteşem doğa manzarası ile yürüyüze çıkma, piknik yapma ve de çam ağaçları arasında bol oksijen eşliğinde kamp yapma imkanlarını sunmaktadır.

Özellikle çocuklu ailelerin keyifli zaman geçirebileceği bir alan olan Aluçdağı Milli Parkı'nda mangal yakılması yasaktır. Toplam 17 adet trekking alanı bulunmasından dolayı trekking meraklısı ziyaretçilerin gözde mekanlarından bir tanesidir. Aluçdağı Milli Parkı içerisinde ayrıca zipline, ATV ve bisiklet gibi çeşitli aktiviteler de yer almaktadır.

Çamlıdere'de Yeme-İçme Mekanları Nelerdir ?

Aluçdağı Milli Parkı ve Çamlıdere geziniz esnasında gezinize kısa bir mola vermek isterseniz bölgede bulunan yeme - içme mekanlarından faydalanabilirsiniz. Semerkand Sofrası, Çamlıdere Yayla Gölpark Restoran, Teras Alabalık Izgara, Kozalak Cafe, Seyr-et Et Lokantası, Aydınlar Lokantası Çamlıdere mevkiinde bulunan yeme-içme mekanlarından birkaç tanesidir.

Çamlıdere'de Konaklama Mekanları Nelerdir ?

Çamlıdere'nin doğası, tarihi ve mistik büyüsüyle yapacağınız seyahatiniz ardından tüm yorgunluğunuzu atabileceğiniz keyifli bir konaklama imkanı için Çamlıdere merkezinde bulunan; Otel Çamlıdere, Calip Yayla Dağ Evi, Macera Park Çamlıdere gibi konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Ankara Havalimanı Araç Kiralama Hizmeti İle Ankara'da Yapılması Gereken Aktiviteler Nelerdir?

Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle birlikte başkent Ankara, yapılabilecek pek çok aktiviteyi de sınırlarında barındırmaktadır. Ankara Kalesi ile birlikte panoramik bir bakışla Ankara manzarasını seyre dalabilirsiniz. Tiyatro Diyarı şeklinde bilinen bu şehirde özel veya devlet seçenekleriyle pek çok oyun izleyebilirsiniz. Size Ankara'da denizin olmadığını unutturacak olan doğa harikası Mogan Gölü'nde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ankara'nın tarihi mekanlarını ziyaret ederek tarih dolu geçmişine bir yolculuk yapabilirsiniz. Uluslararası Caz Festivali ile müziğin büyüsüne kapılabilirsiniz. Ankara, yöresel el yapımı hediyelik eşya ürünlerinin satıldığı pek çok satış yerine sahiptir. Buralardan birinden Ankara hatırası olarak kalacak bir yöresel ürün edinebilirsiniz. Ve İç Anadolu Bölgesi'nin kültürünü yansıtan birbirinden lezzetli yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Tüm bu aktivitelerin tadını çıkarmak ve başkent Ankara'yı tepeden tırnağa keşfetmek için Eco Oto Kiralama şirketinin 7/24 hizmet veren müşteri hizmetleri ve ofisleri sayesinde Ankara 7/24 Araç Kiralama hizmetiniz için rezervasyonunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Aluçdağı Milli Parkı Nerededir Ve Nasıl Gidilir ?

Aluçdağı Milli Parkı, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesinde bulunmaktadır. Çamlıdere ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası 112 km mesafededir.

Aluçdağı Milli Parkı gezinize, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ankara Tunus Caddesi'nde bulunan Eco Oto Kiralama şirketinden faydalanacağınız Araç Kiralama Ankara ve Ankara Avis hizmeti ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Eco Oto Kiralama şirketi, profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini ilk sırada bulundurması sebebiyle tercih edilen kurumsal Ankara 7/24 Araç Kiralama firmaları arasında yerini almaktadır.

Ankara 7/24 Araç Kiralama hizmetini Eco Oto Kiralama ile en konforlu şekilde elde etmek için rezervasyonlarınızı; ofislerimiz, www.ecootokiralama.com web sitemiz veya 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri 7/24;

0850 307 0850

info@ecootokiralama.com