Araç Kiralama ile Yakıtı Verimli Yapmanın 5 Yolu

Araç Kiralama ile Yakıtı Verimli Yapmanın 5 Yolu

Araçlar ulaşım seçeneklerimizden birtanesi haline gelmiştir. Çok fazla çaba harcamadan hedefimize ulaşmamızı sağlamaktadır. Arabalar güçlerini yakıt kullanarak kazanmaktadır. Ve farklı yakıt mevcuttur. Akaryakıt fiyatları, petrol piyasasına bağlı olarak bazen yükselebilir veya düşebilir. Ama kesin olan bir şey var ki, yakıt harcıyoruz ve buna dikkat etmeliyiz. 

İnşaat araçları, kamyonlar ve ağır işler yapan diğer büyük boyutlu araçlar gibi bazı araçlar diğerlerinden daha fazla yakıt tüketmektedir. Ancak, ister manuel ister otomatik olsun, ortalama otomobil için, Araç Kiralama ile Yakıtı Verimli Yapmanın 5 Yolu vardır. Bu yöntemler, paradan tasarruf etmenizi ve hedefinize atık olmadan ulaşmak için yeterli yakıta sahip olmanızı sağlamaktadır.

İşte Oto Kiralama ile yakıt açısından daha verimli hale getirmenin beş yolu.

  • Aracınız için önerilen yakıta uyun – Farklı kişilere ait birçok otomobil markası mevcuttur. Ve araçların her biri kullanılması gereken yakıta sahiptir. Ve seçilecek farklı yakıt türleri vardır. Arabanızda yakıt türünün sürekli değişmesinden kaçınmalısınız. Bu sorun motor performansını bozarak, iç hasara yol açmaktadır. Ayrıca sürekli yakıt değişimi motor borularında çok fazla kir ve tıkanmaya neden olacaktır. Bu nedenle aracınızın bakımını yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. 
  • En yüksek viteste sürün – Otomatik ve manuel olmak üzere iki araç vitesi vardır. Otomatik ile ilgili mükemmel olan şey, vites hızına göre kendini ayarlayarak yakıt tasarrufu sağlamasıdır. Manuel vites için motoru dinlemeniz ve vitesleri kendiniz ayarlamanız gerekecektir. Ancak aracınızdaki motorun çok fazla çaba harcamaması ve aşırı ısınmasını önlemek için en yüksek viteste sürmenizi önerebiliriz. Bu aynı zamanda yakıttan tasarruf etmenin en iyi yollarından birisi olmaktadır.
  • Lastikleri doğru basınca göre şişirin – Arabanızla yola çıkmadan önce daima lastiklerinizi kontrol ediniz. Çünkü patlak lastiğiniz varsa, arabanızı sürükleyerek hareket etmesini zorlaştıracaktır. Aracınızın lastiklerini ihtiyaç duyduğu doğru basınca göre şişiriniz. Bu, yumuşak ve hızlı sürüş deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Ayrıca, yol boyunca ne olacağını asla bilemeyeceğimizden, her ihtimale karşı bagajınızda yedek lastik ve hava pompası bulundurduğunuzdan emin olunuz. Ayrıca, patlak lastik felaket için reçete özelliği taşır. Lastiklerinizden biri patladığında aracınız balans yapmayacaktır. Bu durum farklı sürüş yönüne neden olacaktır. Lastiğinizi hemen şişirmezseniz, özellikle uzun yolculuktaysanız, istenmeyen kazaya neden olabilirsiniz.
  • Gaz kapağını tamamen kapalı tutun – Birçok insan gaz kapağının tamamen kapalı tutulmasının neden önemli olduğunu merak etmektedir. Bunun nedeni, sızdırmazlığı sağlanmazsa, benzin deposundan doğru havanın geçebilmesi ve depoda hava olduğu için motorun daha fazla yakıt kullanmasına neden olabilmesidir. Benzin deposu düzgün şekilde kapatılmadığından ekstra güç harcayacaktır. Kapağın iç kısmında kauçuk halka mevcuttur. Farklı sıcaklık ve basınca maruz kalma nedeniyle, bu kauçuk halka kısa sürede aşınarak yıpranacaktır. Ve bu, havanın gaz deposundan geçebilmesine sebep olmaktadır.
  • Uzun süreli rölantiden kaçının – Arabamızı durdurmamız ve ''rölanti'' moduna almamız kaçınılmaz olmaktadır. Birkaç dakikalığına boş modda olmak sorun olmayacaktır. Ama 20 dakikadan fazlası araç için iyi değildir. Arabanız hareket etmese bile yakıt yakmaya devam edecektir. 10 dakikadan fazla bekliyorsanız, yakıttan tasarruf etmek için motoru kapatmak, sizin için en iyisi olacaktır. Böylece, çevreye yardımcı olabilirsiniz. Çünkü arabanızın, motorundaki yakıt yakılması sonucu olan karbondioksiti tüketmektedir.

Oto Kiralama ve Rent a Car Hizmetini Keşfet

Oto Kiralama ve Rent a Car Hizmeti hayatımızı kolaylaştırmak için uygulanmaktadır. Arabalar bizi sert hava koşullarından koruyarak, hızlı ve rahat hareket etmemizi sağlamaktadır. Ancak araçlarımızın uzun ömürlü olması için bakımını yapmak da Eco Oto Kiralama şirketi sorumluluğundadır.

Bir arabanın ortalama ömrü on yıl ve üzeri olarak ön görülmektedir. Aracınızın en iyi durumda olması için yılda en az bir kez kontrol ettirdiniz mi?, Aracınızın kalitesinin en iyi seviyede olmasını sağlamak için seçebileceğiniz farklı türde Araç ve Filo Kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Araç motorunuz iyi çalıştığında, seyahat ederken büyük güçlüklere neden olabilecek hasarlar konusunda artık endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Oto Kiralama ile Şimdi Yakıt Verimi

Aracınızla yapmanız gereken en önemli şeylerden biriside kullandığınız yakıtla tutarlı olmanız olacaktır. Eco Oto Kiralama, Oto Kiralama ile Şimdi Yakıt Verimi sağlayarak müşterisini düşünmektedir. Araç veya motosikletinizi çalışır durumda tutmanız için yakıt gerekmektedir. Normal yakıt türü kullanırsanız, motor temiz olacak ve sorunsuz sürüş yapmanızı sağlayacaktır. 

Her aracın kullanılacak belirli yakıt türü mevcuttur. Sürüş sırasında komplikasyonları önlemek için arabanızdaki tüm kırılgan şeyleri iki kez kontrol ediniz. Benzin deposunu doldurduktan sonra gaz kapağını sıkıca kapattığınızdan emin olunuz. Arabanızın en kırılgan parçalarından biri olduğu için, benzin kapağının kalitesini düzenli olarak kontrol ediniz.

Yukarıda bahsedilen liste, aracınızın yakıt verimliliği için yapmanız gereken birçok şeyden sadece birkaçı olmaktadır. Listede belirtilenler, güvenli Oto Kiralama yolculuğu için sürücünün yapması gereken standart şeyler olmaktadır.

Eco Oto Kiralama şirketi, Trabzon Rent a Car - İzmir Rent a Car - Ankara Rent a Car - Ordu Rent a Car ve Giresun Rent a Car sektörü içerisinde Filo ve Araç Kiralama hizmetiyle müşteri portföyüne kaliteli ve keyifli anlar yaşatmaktadır.

Müşteri Hizmetleri 7/24 ;


Benzer İlginizi Çekecek Tanıtım İçerikleri ;

Manuel veya Stik Vites Araba Kullanmanın En Kolay Yolu

Araç Kiralama, Oto Kiralama, Kiralık Araba, Rent a Car

Araç Kiralama Hizmeti Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Kadınlar Otomatik Erkekler Manuel Araç Kiralıyor