Çok Gezenlerin Bilmesi Gereken 5 Trafik Tabelası Çeşitleri

Çok Gezenlerin Bilmesi Gereken 5 Trafik Tabelası Çeşitleri

Roma imparatorluğunda kullanılan trafik tabela çeşitleri sürücülerin sürekli karşılaştığı ve uymak zorunda oldukları işaretlerdir. Her işaretin bir anlamı vardır. Fakat trafik dışında farklı alanlara konulan, çoğu kişinin henüz karşılaşmadığı trafik levhaları mevcuttur.

Çok Gezenlerin Bilmesi Gereken 5 Trafik Tabelası Çeşitleri

Yaya trafiği ve araç trafiğinde güvenlik açısından önemli işaret grupları, gezginler için çok büyük önem teşkil ediyor. Daha güvenli ve sağlıklı bir seyahat için tüm işaretlerini bilmekte ve Trabzon Oto Kiralama hizmetinden yararlanmakta fayda var.

Taşıt Takip Levhası

Seyahat edenler çoğu zaman daha önce gitmedikleri yerleri keşfetmek ister. Fakat heryerin Coğrafi yapısı, yolları, güvenlik önlemleri farklılık gösterir. Taşıt takip mesafesi tabelası oldukça önemlidir.

Hayvan Çıkabilir

Bu nedenle kimi yerlerde yabani hayvan çıkma olasılığına karşın özel tabelalar asılır. Çığ düşme tehlikesi olan yada kaya parçası kopma ihtimali olan yerlerdeki uyarı levhalarını görmezden gelmeniz halinde ciddi sorunlar ile karşılaşmanız mümkün.

Çevre Tanıtıcı Tabela​​​​​​​

Bildiğimiz üzere seyahat yerlerinde en çok karşılaştığımız trafik tabela çeşitleri çevre tanıtıcı tabelalar olup, karşılaştığımız en genel levha. Fakat gezginlere yönelik levhalar farklıdır.

Bunlar ;

  • Taşıt takip levhası
  • Kamp yerleri ile ilgili trafik levhası
  • Mecburi yol ve girilemez levhası
  • Çevre tanıtıcı tabela
  • Otel ve motel tabelası
  • Lokanta
  • Çeşme
  • Piknik alanı
  • Hayvan çıkabilir

Bu tabelalar arasında bilmediğiniz bir yerde yemek yiyebileceğiniz, konaklayabileceğiniz ve girmemeniz gereken yolları öğrenmeniz mümkün.

Otel ve Motel Tabelası​​​​​​​

Gezginlerin seyahat çantasında muhakkak çadır bulunmaktadır. Seyahate çıkarken, kendi aracınızla yada Trabzon Oto Kiralama hizmeti aldığınız araçla, kamp alanında konaklamak isteyen seyyahlar, kamp alanına ulaşmak adına tabelaları takip ederler.

Kamp Yerleri İle İlgili Trafik Levhası

Kamp tabelaları farklılık gösteriyor. Karavan şeklinin bulunduğu trafik tabela çeşitleri arasındaki işaretler, kamp alanında karavan bulunduğunu gösterir. Çadır resmi olan tabela, kamp bölgesinde çadırların olduğunu ifade eder.

Karavan ve çadırın birlikte olduğu resimli tabela, her iki kamp türünün mevcut olduğunu göstermektedir. Kamp yeri bulmak ve seçim yapmak adına önemli olan bu tabelalar ile seyahat hem daha keyifli, hemde daha güvenlidir.

Seyahatin keyifli yorgunluğu yerine, kamp yeri aramakla geçen bir süreç bütün güzel anları mahvedebilir. Bu nedenle tabelaları iyi bilerek seyahate çıkmak ve Trabzon Oto Kiralama hizmetlerinden yararlanmanız sizlere avantaj sağlayacaktır.